02.12.2023
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
Thank you  

TEŞEKKÜR EDERİM

Teşekkür ederek iyi olan her şeyi çoğaltırsın, hayatına bolluk bereket gelir. Teşekkür ederek hayatını gözden geçirirsin ve hayatındaki güzel gelişmelerin farkına varabilirsin. Bu sayede elde ettiklerine ve sahip olduklarına hak ettikleri dikkati ve değeri vermiş olursun. Dikkatini neye verirsen, enerjin peşinden gider. Hayatındaki tüm iyiliklere ve güzelliklere teşekkür ettikçe dikkatin enerjin o yöne akar. Şükredeceğin, teşekkür edeceğin şeyler artar.
Teşekkür ettikçe isteğini şimdiki zamanda tutarsın. Nasıl ki duanın sonundaki “amin” duayı doğrulayan ve kesinleştiren bir şeyse, isteklerinde de teşekkür ve şükretmek aynı etkiyi yaratır. Dua etmek ya da bir istekte bulunmak birbirinden çok farklı konular değildir. Her iki koşulda da dünya üzerinde beş duyunla tanıdığın “sen”den daha yüce bir mertebeye sesleniyorsun.
Ayrıca unutma teşekkür etmek endişeleri ve korkuları ortadan kaldırır. Kendine güvenin artar. Unutma arkadaşlarından bir istekte bulunduğunda bile, daha isterken yapacağından emin bir şekilde teşekkür ediyorsun. Teşekkür ederek siparişini teyit etmiş olursun. İsteğini mühürlersin, imzalarsın.

 

Kulturumuzde tesekkuru ifade eden birçok kelime vardır. Kullanmayı bilenlerin sıcak bir tebessüm ve ictenlikle söyledigi ‘tesekkür ederim’in yanında, yerine gore bir tebessüm tesekkür manasına gelir. Bazen de sag ol! ve sag olasın! cumlecikleri bu duyguyu dile getirir. Bazı yerlerde neredeyse unutulmaya veya bilincli bir sekilde unutturulmaya calisilan “Allah razi olsun” cumlesi de bizim kulturumuzde tesekkuru ifade eden gullerden biridir. Ayni zamanda bir dua dir. 


Bize bir bardak su verene…Bize sıcacık yemekler hazırlayana…Bize bir harf ogretene…Bize bir yer ararken yol gosterene…bize yardım edenlere, Tesekkur etmeliyiz. Bir tesekkur gozde cicek actırır.Bir tesekkür, alır gider butun yorgunlugu.
Bir tesekkur, ucurur kalbi. Bir tesekkur insanı insana dost eder.

Bir teşşekkür ettiğiniz zaman çevreye bir enerji yayarsınız bunun da bir yansıması size pozitif olarak geri dönecektir..

Teşekkür bizi bencillikten alıkoyar; böylece bizi hırstan da uzaklaştırır. Evren, dileklerimizi dinlerken kalbimizin içtenliğini dikkate alır. Şükürle yoğrulmayan kalpten çıkan dua, saygısız duadır; bencil duadır.
Teşekkür etmeyenlerin ruhlarından su anlam çıkar: "Değer vermiyorum, önemsemiyorum!" İsteksizliğin en basit ifadesi ilgisizlik; istemenin en açık ifadesi teşekkürdür.
Meister Eckehart "TUM HAYATINIZ BOYUNCA ETTIGINIZ DUANIN 'TESEKKUR EDERIM' OLMASI YETERLIDIR." demiştir. 

 

Teşekkür’ün önemi

70 li yılların sonunda, Pan Amerikan’ın 001 ve 002 doğudan batıya dünyanın çevresini dolaşan 2 uçusu vardı.

Şirketimden aldığım talimat uyarınca Beyrut’dan Pakistan Karchi’ye uçacaktım. 

Havaalanı anababa günüydü. Herkes birbirinin üzerinden check-in yapmaya çalışıyor, uçak dolu olduğundan yedek yolcular da kontuarın önünde kalabalık yapıyorlardı. 

Sabırla sıramı bekledim. Bana da aynı cevabı verdiler. 

“Yer yok, yedeğiz”. 

Kontuardaki görevliye teşekkür ettim. 

Biraz sonra ismim okundu, ekonomi sınıftaki yerime oturdum. 

Kapı kapanmadan önce kontuardaki yer görevlisi uçağın içine geldi, yoğunlukdan dolayı beni first class a alacaklarını, yedeklerden ekonomiye başka yolcu geleceğini söyledi. 

İlk defa first class tecrübemi o zaman yaşadım. 

Oysa, sadece basit bir teşekkür etmiştim.

 

 

TEŞEKKÜR ETMEK

Yaşamlarımızı kolaylaştırmak, hedeflerimize varmak yolunda çalışmalar yaparken ailemizin, arkadaşlarımızın, etrafımızdaki insanların desteğine, teşvikine, fikirlerine, dostluklarına, sevgi ve yakınlıklarına ihtiyaç duyarız. Güçlü ilişkilere sahip olmak başarımızda büyük rol oynayabilir. Onun için bizi şu veya bu şekilde destekleyen insanlara sahip olmak önemlidir. Bu insanları yaşamımıza çekmenin ve yaşamımızdaki insanlarla da güçlü ilişkiler kurmanın en temel unsurlarından biri teşekkür etmektir.

Bunun için günde en azından 5 kere teşekkür etmeyi alışkanlık haline getirmek şeklinde bir çalışma yapabiliriz. Hayatımızdaki insanlar bizim için irili ufaklı pek çok iş yaparlar. Sabah ekmeğimizi getiren apartman görevlimize, iş yerinde çay servisi yapan hanıma, beklenmedik misafirimizle vakit geçirmemiz için bizimle tatilini değiştiren iş arkadaşımıza, akşam bizi yemeğe çağırıp bir de yemediklerimizi paket edip veren annemize, katılamasak bile bizi evinde vereceği partiye davet
eden arkadaşımıza, restoranda bize güleryüzle servis yapan garsona, gideceğimiz yere güvenli bir şekilde götüren taksi şoförüne teşekkür edebiliriz. İnsanlar genellikle küçücük bir teşekkürden çok mutlu olurlar, bize teşekkür edildiğinde biz de mutlu oluruz; öyleyse bu eylemi günlük hayatımızın bir parçası yapmaya hemen şimdi başlayalım..

Karşımızdaki kişiye teşekkürümüzü sözlü olarak ya da mesajlarımızla ifade edebileceğimiz gibi özel armağanlarla da ifade edebiliriz. Bu armağanların çok pahalı olması da gerekmez. Bir not defteri, süslü bir kalem, bir kitap, minik bir biblo, hatta arkadaşımızın sevdiği elmalı kekimiz bile güzel bir teşekkür armağanı olabilir. Ortada bir neden yokken sadece içimizden geldiği için de armağan verebiliriz. Armağan vermek bir yandan karşımızdaki kişiyi mutlu eder, bir yandan bizim mutluluğumuzu artırır, öte yandan da şükran duygumuzu gösterdiğimizden sahip olduklarımızın paylaşarak çoğalmasını sağlar.

Ve işte hepsinin özü; küçük şeylere duyduğumuz memnuniyet ve şükran duygusu büyük şeyleri de hayatımıza çeker... 

okuduğunuz için teşekkür ederim.


TEŞEKKÜR EDEBİLME YETENEĞİ


Mudurler toplantisinda konu iscileri nasil motivasyon edebilirizdi. Guruplara ayrilmis bu konuyu tartisiyor ve fikir yurutuyorduk.Kimisi iscilere verilen maaslari kimisi verilen is surelerini artirmakla bu isin cözulecegini iddia ediyorlardi.

Istatistiklere göre iscilerimizin hastalik izinleri artmis, sirketin hastane masraflari yukselmisti.Hastalik izinlerinin yarisi tabiiki gercekten hasta olma durumlarindan kaynaklanmasina ragmen bir coklarida iscinin ise dayanma gucunun eksikliklerinden kaynaklaniyordu.

Gurubumuzda konuyu tartisirken ilk dikkatimi ceken sey insanlarin mutlulugunun parayla ölculmesiydi yani ne kadar cok para verirsek iscilerimizin o kadar mutlu olacagi ve ise dayanma guclerinin artacagi fikri..Arkadaslarimi sabirla dinledikten sonra onlara sunlari sordum.

Hanginiz sabah ise gittiginizde is arkadaslariniza ve iscilerinize guler yuzle gunaydin dediniz? Hanginiz sabah kahvesi hazir oldugunda hazilayana tesekkur ederim dediniz? Yapilan her hangi bir is icin gunde yada haftada kac kes tesekkur ederim kelimelerini kullandiniz?

Cevap suydu; hic biri

Yani sira tartisma basladi.iscilere her yapilan seyden tesekkurmu edilir diye...Eger biri size siz istemeden kahveyi yapmissa, eger is yerinde butun isler sizin istediginiz gibi duzenlenmisse eger is yerinizdekiler sizi dinliyorlar ve is yerinin basarisi icin ellerinden geleni yapiyorlarsa neden bir mucize yaratmalarini bekliyoruz? calisan personele tesekkur etmek icin mucizeler mi yaratmalari gerek?

Insanlarin mutlulugunun degeri parayla ölculdugunde insanlari asil mutlu eden faktörlere gözlerimizi kapiyoruz.Aslinda insanlari asil mutlu eden onlarin emegine karsi gösterilen saygi insan olduklari icin verilen sevgidir. Is yeri yada evde her yerde aslinda olay budur. Unutmayinki her tesekkur edisinizde o insana iyiki varsin senin varligin beni mutlu ediyor iyiki varsin senin emegine saygim sonsuz diyorsunuz. Bir insani illede motivasyon edecekseniz ise, okumaya veya herneye olursa olsun önce gösterdigi cabaya ve verdigi emege tesekkur etmeyi ögrenin..gerisi corap sökugu gibi kendiliginden gelisecektir..

 

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru