24.05.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
YAŞAMIMIZA HÂKİM OLMAK  
YAŞAMIMIZA HÂKİM OLMAK


BİRÇOĞUMUZ, aydınlanmaya giden yolculuktaki görünümlerden bir tanesinin, yaşam sürecimiz üzerinde devamlı artan bir derecedeki hâkimiyet olduğunu kabul ederiz. Başka bir makalede, Cazibe (Sempatizasyon) Yasasını, benzerin benzeri çekmesini, karşılıklı etkileşimin bazı dallanmalarını ve düşüncelerimizin realitemizi yarattığı fikrini tartışmıştık. Daha etkin realite yaratıcıları olmak için düşünce sürecimizi istemediğimiz şeyler yerine istediğimiz şeylere odaklamaya ihtiyacımız olduğu anlayışına ulaşmıştık. Çünki düşüncemizi istemediğimiz şeyler üzerine odakladığımızda, Cazibe Yasası yoluyla, istemediğimiz şeyleri kendimize daha çok çekeriz. Şimdi bunu, günlük yaşantımızın içine daha çok nasıl sokabiliriz?

Günlük yaşamımızı daha şuurlu biçimde yaratır hâle gelebilmemiz için, günümüzün her bölümü için neyi tasarladığımızla ilgili olarak daha net olmaya ihtiyacımız vardır. Gün boyunca farkında olmadan hareket etme eğilimi gösterdiğimiz için, bizler şuurlu maksat yerine modeller ve alışkanlıklar tarafından idare ediliriz. Yaşamımızı bu biçimde yaşadığımız oranda bizler, otomatik sayılacak bir yaratma eyleminde oluruz. Bizler, üstümüze gelen herhangi bir uyarana karşı tepki göstermekteyizdir. Bu durum, bizim düşüncelerimizi, az veya çok rastgele ve kazara idare edilen günlük yaşam yaratacak biçimde uyarır. Bizler bazen o gün için tasarladığımız şeyin üstesinden geliriz; ancak, sık sık, o gün bizim istemediğimiz veya tasarlamadığımız şekilde gelişir. 
Eğer daha şuurlu yaşayacaksak, günü ve günün her bölümünü niyetlerimizle, düşüncelerimizle düzeltmeli, şekillendirmeliyiz. Bir bölüm, günün özel bir odağa sahip olan bir parçası olarak tanımlanabilir. Sabah kalktığımızda odak; bedeni uyandırmak ve onu gün için hazırlamaktır. Onu yıkar, giydirir ve besleriz. Bu aktivitelerin her biri, kendimize ifade edebileceğimiz özel bir maksada sahiptirler. Sonra iş yerimize yolculuğa çıkabiliriz. Burada maksat, işimizdeki görevlerle uğraşmak üzere tazelenmiş ve hazır olabilmek için, kolayca ve güvenlik içinde yolculuk etmek olabilir. Çeşitli meslekî görevler aynı zamanda özel maksatları, o göreve has olan maksatları gerektirir.

Düşüncelerimizin cezbettiğini hatırlayın. Birçoğumuz yukarıda anlattıklarımıza cevap olarak, zaten tam olarak bunu yaptıklarını ama bunun işe yaramadığını söyleyebilir. Örneğin, ben işe giderken kaza yapmamayı ve trafik sıkışıklığına girmemeyi tasarlarım. Sonra bu durum, bir şekilde yine de meydana gelir. Burada dikkat edilmeyen şey, düşüncelerimizin istemediğimiz bir şey üzerinde gezinmesi ve böylece de onu çekiyor olmasıdır. Birçoğumuz bir şeyler hakkında endişelenmenin önemli olduğunu hissederiz. Bu, negatif hissiyatla ortaya çıkan bir düşüncedir. Böylece biz, her an bir şey hakkında endişelenir, sonunda o bizim realitemizin parçası hâline gelinceye kadar onu kendimize çekeriz. Ama bizler düşüncelerimizi nasıl gözlemleyebiliriz, o kadar çok düşünceye sahibiz ki. Düşüncelerimizi gözleyemeyebiliriz ama duygularımızı onlarla irtibat kurduğumuzda gözleyebiliriz. Duygularımız, düşüncelerimizin derin, yani içsel maksatlarımızın yolundan ne zaman çıktığını bize söyler. Her negatif duygu, derindeki maksatlarımızın tersine hareket ettiğimizi veya düşündüğümüzü gösteren bir uyarı sinyalidir. Her pozitif duygu da, bunun tam tersi sinyalini verir. 
Bundan çıkaracağımız şey, günlük yaşantımıza daha fazla hâkim olmak için, duygusal hâlimizin derindeki amaçlarımızla uyum içinde olup olmadığını belirlemeye çalışırken, günümüzün her bölümünü o bölümden ne istiyorsak ona göre net bir düşünceyle tasarlamamız gerektiğidir.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru