06.07.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
DÜNYADAKİ ARINMA YERİ (RUHSAL TEBLİĞLER)  

Dünyadaki Arınma Yeri
Albert Pauchard Ruhsal Tebliğler

Çevrenizi ruhunuzda yansıdığı kadarıyla tanıyorum. Bizim için dünyayı görmek imkânsız değil, ancak, bunu yapabilmek için olağanüstü bir konsantrasyon gerekir. Buna rağmen dünya bize müphem ve gerçek dışı görünür.

Örneğin şu anda kardeşimin apartmanını onun şuurunda doğrudan doğruya gördüğümden daha açık ve kolayca görüyorum. Bununla birlikte, daha aşağı düzlemlerde madde ile olan ilişki bizim için daha kolay erişilir, daha kolay elde edilebilir. Daha sonra bundan yeniden bahsedeceğiz.

Bugün size anlatacaklarımı ben kendi gözlerimle görmedim. Konuştuğum birisi anlattı, o da benimle aynı tecrübelerden geçti. Bu arada şunu belirtmeliyim ki: Bu tecrübeler size bahsettiğim kişilerin hepsi tarafından aynı şekilde yaşanmıyor. Herkesin yolu ayrıdır.

Daha önce düşündüklerime özet olarak şunu da eklemeliyim ki: Arınma denilen şuur hali, son tortunun yakılışına kadar uzayan sürekli bir olay değildir. Şu anda konuştuğum kişinin, benim ve daha birçoklarının tecrübesi, bu durumun gidip gelen, ne zaman ve nasıl olduğu bilinmeyen bir şuur hali olduğudur.

Size bahsettiğim dost, başından geçenlerden birini bana anlattı. Ben de size aktarmaya çalışacağım. Daha önce size. onu tanıtmalıyım: Bay C... diyelim, bir taşra kentinde müzik öğretmeni. Oldukça iyi ve dürüst bir adam, ancak, özel yeteneklerinin getirdiği kendini beğenmişlik var biraz. Bunu bana kendisi de söyledi, insan kendi eksikliklerine rahatça gülebildiği sürece, onların üstesinden gelebilir.

Birinin kendi kendine güldüğünü duymak her zaman iyi bir İşarettir. O bunu yapmamıştı dünyada. Kendi öz değeri konusunda çok alıngandı, Sözü ona bırakıyorum.

(Hayır, o kendisi sizlerle konuşmayacak. Ben sözlerinin tümünü size aktaracağım) :

Basit, küçük bîr ailenin çocuğuyum. Babam genç yaşta öldü. Annem, hali vakti yerinde bir kadının vanında hizmetçi oldu. Çocuğu olmayan  bu - kadın benimle   ilgilendi. Örneğin, masraflarımı karşıladı. Beni yatılı bir okula gönderdi. Ve bu olay, bende tohum halinde olan bazı kusurların gelişmesine neden oldu.

Arkadaşlarım benim yoksul, basit bir aileden geldiğimi, bir zaman sonra öğrendiler. Onlardan bazıları, bana bu farklılığın etkisini hissettirmekten sıkılmıyorlardı bile. Beni hor görerek haksızlık eden okul arkadaşlarımın yanmda. bazı öğretmenlerim de vardı.

Bunlar bende hem büyük bir tutku, hem de basit bir saldırganlık davranışı uyandırdılar. Bu tutum hayatımın en büyük hatası oidu. Yakınlarımla olan ilişkim son derece zoriaştı.

Sadece ders verdiğim zaman kendimde oluyordum. Genelde, öğrencilerim beni seviyordu. Birisiyle uzun süreli iyi bir ilişki sürdüremiyorum.
Oysa iyi niyetliydim. Dostluğa ihtiyacım vardı. Her şey, birinde bana karşı gizli bir büyüklenme, kurum, bir üstünlük duygusu, bir kötü niyetlilik hissedinceye kadar iyi gidiyordu .

Çok alıngandım. Bu yüzden, iyi başlamış her ilişki, çocukluk günlerimden doğmuş zavallı bir anlayışa, çarpıp yok olarak, son buluyordu.

Bu birkaç gözlem, gelecek konulara giriş olarak gereklidir.

Dostum, fizikî bir bedene sahip olmak her zaman tuhaf değildir elbette ama, mesele acılarımızın nedenini bilmek kadar bu acıların gayesini de tanımaktır.

Şu anda - fizikî varlığınız içinde - büyük bir spirituel arınma ile meşgulsünüz. Bulaşıcı bir hastalığa tutulmuş bir bedende ya da kendiliğinden hasta bir bedende olmak önemli değildir. Anlıyor musunuz?
Geçici olsa bile, zavallı bir kurban olma düşüncesini kendinizden uzaklaştırın. Sadece iç isyan duygularınızı koruyun, bu süreç sonunda kazanacaklarınız bir anlık acılarınızdan daha fazla olacaktır.

Çocuklarınızdan uzaklaşmak zorunluluğu konusundaki büyük üzüntünüzü biliyorum. Tehlike önemsiz değildir ama, tehlikeye çare bulmak için fizikî temaslardan kaçınarak kendi kendinize küçük eğlenceli oyunlar bulacaksınız.

Bu konuda söyleyecek önemli şeyler var:
Çocuklarınızla olan ilişkinizde, küçük sevinçleri reddetmek gücünü bulduğunuz zaman, tehlikeyi uzaklaştırmak olayında daha iyi ve daha önemli şeyler çıkacaktır ortaya. Bu onların iyiliği içindir. Böylece çok iyi sonuçlar elde edilebilir.

Yavaş yavaş açan ve gittikçe büyüyen pırıl pırıl bir çiçek, «En Yükseğe» sunulmuş bir armağan gibidir! Fedakârlığın yarattığı yaşayan - canlı şekillerin gayesini, yönünü ve gelişimini kendi kendinize yönetebilirsiniz.
Böylece küçüklerinize iyilik yapmak için oldukça önemli bir gücünüz olur.
Tahayyül tarafından bilinçli olarak yaratılan bu türden şekillerle başkalarına yardım edilebilir. Onlar sevgiden doğmuş fedakârlıkla canlandırılmışlarsa güçleri daha büyük olur.

Şunu söyleyin: «Fedakârlık çiçeği» bir konuşma tarzı değil, muhteşem bir gerçektir!

Mutsuzluğunuza gelince sevgili dostum; cesaretinizi kaybetmeyin. Baştan çıkaranı dinlemeyin. Size «şeytanî güçler» konusunda, başlangıçta söylediklerimi hatırlayın. Doğarken onları beraberimizde getiriyoruz : Dünyada bu güçlerin üzerferinde çalışıp düzeltmek, güzelleştirmek için. Kendi geçmişimizin canlandırılmamış güçleri... Onlar dünyada ortadan kaldırılmalıdırlar.

Gerçekleştirilmesi istenen mukadderat dünyada yerine getirilmelidir. Eğer tevekkülle kabul edilmezse, burada iki katına çıkacaktır. Bunları söylerken size bir vaiz vermek istemiyorum. «Sizi kurtaracak olan yine sizsiniz».Bir başkası, sizi harekete geçirmede vesile olabilir sadece.

Unutmayınız ki, keyfî ve cezalandırıcı hiçbir şey yoktur bunlarda. Basit bir sonuç oyunudur bu; sizin harekete geçirdiğiniz ve yine sizin ortadan kaldırmakla sorumlu olduğunuz durumlardan, sebeplerden ortaya çıkan bir oyun!

Sizlere ders vermek durumunda görünmeyi sevmiyorum. Ancak, bulunduğum açıdan eşya dünyadakinden çok daha açık bir şekilde görünüyor!

Sonuç olarak; yaşama sanatı, tüm başımıza gelenlere en doğru tepkiyi bulmaktan ibarettir. Ve bu tepki, sadece olumlu olarak alındıkça doğrudur.
Kaderinizi; isyan etmeden, onu eleştirmeden, başınıza gelen her şeyin arkasındaki Yüce Sevgi'yi güven dolu olarak kabul ettiğinizde her şey etkisini gösterecektir ve siz Arınma yerinden önce temizlenecek, sataşacaksınız.

Mutsuz ve sıkıntılı olduğunuz anlar Hami Varlığınız'a inanın, her zaman O'na güvenin. O'nun sayesinde sizde doğru açıklıklar ortaya çıkacaktır, benimkinden çok büyüktür.

Kaynak; Ruhsal Alemin Sonsuz İmkanları - Albert Pauchard

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru