06.07.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
KADER BİLMECESİ  
KADER BİLMECESİ

* Çocuklar Üstüne 

Çocuklar mı? Evet size söyleyecek şeylerim var henüz. Denemek istiyorum. 
Daha önce söylediğim gibi, çocuklar Hami Varlıkların yönetimi altında bir araya toplanmışlardır. Bu adlandırmayı kullanırken -en azından şimdilik- Melekler Alemi varlıklarıyla, insanlık Alemi varlıkları arasında ayırım yapmıyorum.
Bu olaya ayrılmış yerleri henüz ziyaret etmemiş olan birisi, bir gün bana, burada çocukların olmadığını söyledi. Ve bunun mantıklı olduğunu da ekledi. Çünkü ona göre, çocukluk bir fizik beden sorunuydu; bedenden ayrıldıktan sonra ruh yetişkindir, artık. 
Bu, onun görüş açısıydı.
Ancak, hata yapıyordu. Zira, Göksel Vatana Dönüş Yolunda, bir çeşit dünyevi yükleri taşıyan dünyevi bir varlık halinde olunur. Ancak Tanrı Evi'ne bir kere dönüldükten sonra ''yaş'' dediğimiz şey yoktur. Varlığını sürdürmez artık. 
Kolayca anlayabileceğiniz bir şeydir bu. Burada yaşlı birinin çabucak genç bir adam haline gelmesi sorun değildir. Yaşlılık, çöküntü izleri kayboluyor. Gençleşiliyor. 
Çocuklar dünyevi hayatın ürünü oldukları sürece, çocukturlar. Burada Ebedi BEN'imden söz etmiyorum. Ama beni anlıyorsunuz. 
Dost Meleğinizin size söylediklerini hatırlayınız, Dünyaya Dönüş Yolunda Ruhlar yaşadığınız aleme yaklaştıkları ölçüde çocuklaşıyorlar. Daha önce yaşadıkları bedenin yaşı çok önemli değil. Oraya yeni bir enkarnasyon için dönmeden önce hepsi TANRI’nın Evi'nde bir süre ikamet ediyorlar. 

* Zamanların Güçlükleri

- M. şu anda görebildiğim kadarıyla kendi adına zorlukları var. İnsanları bağlayan genel bir kaderdir bu. Bunu anlayana ne mutlu. Ne mutlu dostunuza bir gün gelecek, anlamın bütünlüğü zihninde ortaya çıkacak. Ve ''Şükür TANRIM'' diyecek. Ve oradan geçmenin zahmete değdiğini görecek, anlayacak... 
İnsan sadece özel güçlüklerini bir basamak gibi kullandığı ölçüde kelimenin yüce anlamıyla insandır. 
Bir vaaza mı benziyor? 
Yine de son düşündüğüm şey iyidir. Ama bir ''spiritüel aksiyom'' olan gerçek başka türlü nasıl açıklanabilir? 
Evet, şuurundaki projelerini biliyorum, sevgili Antoinette., Ama gördüğün gibi bu alanda iyi bir öğütçü olmak için maddi pratikten uzaklaşmaya başladım. 
Başarıya gelince, başarı dediğimiz şeyin buradan görünüşüyle aşağıdan görünüşü tamamıyla başka bir şeydir. 
Dünyasal hayatın değişiklikleri bize geçici, kısa süren bir özellikteymiş gibi geliyor. Çabucak en önemli ve en etkili sonuçlar çıkarılıyor sadece. 
Bu, Dünyadakiler için zor mudur? Şüphesiz. Ama fark ediyor musun ki fiziki olarak zor diye adlandırdığın tüm insanlığın kaderidir. İnsanların hatası, nasibini genel nasipten (hisse) ayırmak ve ona çok yakından bakarken onu büyütmek, abartmaktır. 
Sizin gibi körleştirici maddenin içine dalmışken, bunu belki ben de demiştim. Madem ki üst bir seviyeden tebliğimi veriyorum, gördüğüm şeyleri –onları gördüklerim gibi- söylemem gerekir.
Koyu bencil görüş açısı dışına çıkmak, espriyi evrenselleştirmek, insan kaderini yapılabildiği ölçüde ve şuuruyla toplamak: Orada İNANILMAZ BİR KURTARICI eleman vardır. 
Spiritüel hayat “bilgi ve inanış” değildir. Yoğun bir ''iç mücadeleye gerçekleştirme (tahkik)'' dir. Tabi ki bu, maddi şartlarını elinden geldiği kadar iyileştirmeye çalışan tehlikesiz ve akılcı faaliyetleri ortadan kaldırmaz. 


* Geri Dönüş Yolu

Size kısa bir süre önce Reenkarnasyon konusunda Burada tamamıyla Yüksek ruhlarla hararetli tartışmalarım olduğunu söylemiştim." 
Ama sonunda kendi işimden emin olmak amacıyla, mükemmel sebeplerim de olsa, onları inandırmak için yaptığım girişimleri bir yana bıraktım. Evet. ''emin'' diyorum, çünkü bunun gerçekliğinin farkına varmak için fırsatlarım oldu. 
Gerçek şu ki Rehberim tarafından Geriye Dönen Zaman yoluna götürürdüm. Henüz geçmişteki hayatlara (varlıklara) geri dönülen yere gitmedim, ama bu hayatların olduğunun farkına varabildim. 
Bunu, size doğru bir fikir verecek şekilde açıklamak pek kolay değil. Ama, açıklamamın size verebileceği şeyi eğer kabul etmek isterseniz, GERİ DÖNÜŞ YOLUNA girilebilen yerde bulundum. 
Biliyorsunuz buradaki ruh hali, kendini bizim için tamamen gerçek ve dokunulabilir olanobjektif sembolik şekiller halinde gösteriyor. Daha önce bundan size birçok kere söz ettim.Geriye dönüş olayı, zihnimde, Alemimizin esnek maddesinden yapılmış, geçmişte geriye doğru uzanan bir yolu canlandırdı... 
Şu ana kadar bu yola girmedim. Henüz sırası değil. Zira böylece şu anda yapmak zorunda olduğum işlerde dalgın olabilirim. 
Yol boyuna bir göz attım ve geçmiş hayatların tablosunun bir sinema şeridi gibi ortaya çıktığını gördüm... 
Hayır, bundan bahsetmeye hakkım yok. En azından, şimdilik. Belki daha sonra. Belki de hiçbir zaman. Bunun sebebi, olayları oldukları gibi, tümüyle size aktaramayacağım içindir. Her şey bana ait değil, işin içine karışmış başka kişiler de vardır. Hayatımız her zaman başka hayatlara bağlıdır...
Ama en azından sana söyleyebileceğim bir şey var, Antoinette; sen ve ben, birlikte, birbirini izleyen dünyasal hayatlarda yaşadık.
Evet, ama kusursuzca... Bu nedenledir ki bu dünya hayatımızda, seninde dediğin gibi, ''her ikimizde'' çok iyiydik.

Sevinç Güzellik Alemleri-Kader Bilmecesi, Ruh ve Madde Yayınları
 
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru