06.07.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
MELEKLERLE İLETİŞİM KURMAK İSTERMİSİNİZ  

İstanbul, 08 Aralık 2010  - 00:00       

             

 

 

Bugün kü yazımda sizlere sevgili dostumun röportajını aktarmak istiyorum …

 

Malum enerji dönemindeyiz ve tüm çalışmalarımız enerji üzerine.   Peki bu çalışmalarımızda yalnız mıyız? Tabiî ki değiliz, bizlere yardımcı olan bir çok  enerjiler var. En önemlisi  ve bizi gerçekten her anlamda destekleyen Meleklerimiz var. Her konuda ve her an onları çağırıp dileklerimizi, isteklerimizi, kaygılarımızı onlara söyleyip yardım isteyebiliriz. Bizler yardım istemeden onlar bizler için hiçbir şey yapamazlar.  Yaradanın insanlara bahşettiği bir özgür irade kavramı var, yani biz istemedikçe hiç kimse hiçbirşey bize müdahele edemez. Meleklerimizde bizden çağrı beklerler ve bu çağrı geldiğinde (yardım istiyorum dediğinizde) hemen bizler için çalışmaya başlarlar…  Peki iletişime nasıl geçeceğiz? İşte dostum Melda aşağıdaki röportajında bize ipuçlarını vermiş yüreğine sağlık ve bende bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

 

Dönem dönem kendime ait yazılarla birlikte dostlarımın yazılarını da sizlere aktaracağım.  Bilgi paylaşıldıkça çoğalır ve sizlerde bu bilgileri dostlarınızla paylaşın ki sonsuz sayıda insana ulaşabilsin.

 

Yolunuz ışık gönlünüz MELEKLERLE dolsun…

 

Aldea Fusun Dagli

 

 

Meleklerle iletişim kurmak ister misiniz?

Meleklerle iletişim kurmak ister misiniz?

·                                 Melda Akanlar    /        29 Kas 2010

 

·                                 Alıntı kategorisinde.

Geçtiğimiz hafta  Yeni Asır Gazetesi, Melek Okuması ile ilgili olarak benimle röportaj yaptı. 27 Kasım’da yayınlanan röportajımı burada sizlerle paylaşıyorum;

Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?
İktisat Fakültesi mezunuyum. 12 yıl borsada broker olarak çalıştım. 8 yıl önce yaşadığım boşanma ve onu takip eden maddi kayıplarla birlikte yaşamımı sorgulamaya başladım. Bu arayışın sonucunda önce reiki sonra “transformal nefes”le tanıştım. Ve daha önce hiç denemediğim huzur duygusunu hissetmem bu konularda derinleşmemi sağladı. Kendi kişisel mutluluğuma ulaşmak için başladığım bu yolda öğrendiklerimi ve tecrübelerimi insanlarla da paylaşmak istedim. Bu amaçla bir sürü eğitim aldım. Reiki Master, Transformal Nefes Eğitmenliği, Yaşam Koçluğu, Kuantum Düşünce Tekniği Uygulayıcılığı, Tetha Healing Uygulayıcılığı bunlardan bazıları… Ve üç yıl önce Kurum Portföy Yöneticisi olarak çalıştığım borsadaki görevimden ayrıldım. Şu anda seminerler, workshoplar düzenliyorum, eğitimler veriyorum, bireysel seanslar yapıyorum. Ağırlıklı olarak nefes ve melek okuması üzerine çalışıyorum..

Melek okuması sözü bile heyecan verici. Nedir bu? 
Melek okuması, kişinin yaşam amacıyla, kendini daha iyi tanımakla, yaşamını daha da ileri taşımakla ilgili kişisel ve ruhsal büyümesiyle, gelişimiyle ilgili. Yani kısaca her konuda sorularına cevap aldığı, bireysel olarak yapılan danışmanlık seanslarıdır. Diğer danışmanlık seanslarından tek farkı bu seanslarda cevaplar ve çözümler bizim zihin algımızın çok ötesindeki bir düzlemden geliyor. Fiziksel dünyanın ötesinde, yani metafizik düzlemde aslında tüm soruların cevaplarının var olduğu ve tüm sorunlarının çözümünün olduğu bir alan var. Melek dediğimiz varlıklar bu alandan dünyamıza her an akan yüksek frekanslı enerjidir aslında. Bu enerji kimileri için yaratıcı zeka, ilham, sezgi, altıncı his olarak da adlandırılabilir. Ben bu düzlemde var olan meleklerle çalışmayı ve işbirliği yapmayı tercih ediyorum ve seviyorum.

Bu çalışmanın içeriği nedir? Nasıl bir çalışmadır, bahseder misiniz?
Seansların içeriğini ve akışını tamamen kişilerin gündemi ve öncelikleri belirliyor. Soru- cevap şeklinde ilerliyoruz. Seansın süresi 45 dakika. Seans süresi boyunca kişiler hangi konuda isterlerse sorularını yöneltiyor, ben de gelen cevapları aktarmak için aracılık ediyorum. Bazen meleklerin rehberliği doğrultusunda bazı çalışmalar da yapabiliyoruz. Korkulardan özgürleşmek, affetmek vs. ile ilgili ya da bazen kişiler bu dünyadan ayrılmış olan sevdikleri ile temas kurmak isteyebiliyor. Bunların hepsi seans içinde doğal olarak gelişen ve o anda gerekirse yapılan çalışmalar.

Melek okuması seanslarına ne zaman başladınız? Sizi bu işe başlamaya iten sebepler neydi?
Melek okuması seanslarını profesyonel anlamda 1 yıldır yapıyorum. Ama 16- 17 yaşımdan beri insanlar bana sorunlarını anlatırlardı. Ben de onları dinlerken normalde hiç bana ait hissetmediğim, benim bilgi ve birikimimin çok üstünde düşünceler zihnimden geçmeye başlardı ve doğal olarak bunları insanlara söylerken bulurdum kendimi. Söylediklerime sonradan kendim bile şaşırırdım. “Vavv ne güzel konuştum” derdim. Ama bunun ne anlama geldiğini anlamam ve bu bilgileri kendi yaşamımda kendi hayrım ve gelişimim için kullanmaya başlamam 1,5 yıl öncesine dayanıyor. Bir nefes seansının sonunda zihnimde bir düşünce belirdi. “Melek okuması yap lütfen” Bu düşünceye benim ilk tepkim “Melek okuması ne yaa?” oldu ve geçiştirmeye çalıştım. Fakat ne zaman ‘kendimi nasıl geliştirebilirim’ diye kendime sorsam hep aynı düşünce belirirdi içimde. Meleklerin rehberliğinin en belirgin özelliği budur zaten, sürekli ve tekrarlı olarak aynı şeyi söylerler. Sonra bu seansları oluşturdum. Tamamen gelen rehberliği izleyerek, aynı zamanda da araştırdım ve çok şaşırarak gördüm ki dünyada bunu yapan pek çok insan var. Hem de bire bir bana gelen bilgiyle aynı şekilde. Bu kişilerden benim için en önemlisi Dooren Virtue oldu. Kitapları ve melek kartları kendimi teyitlememde ve geliştirmemde çok faydalı oldu. Ve seanslara ilk olarak geçen Ocak ayında ‘Nefesle Hayat Merkezi’nde başladım.

Peki sizin söylediklerinizin gerçekten meleklerden geldiğine nasıl inanabiliriz?
Egonun sesiyle ilahi bağlantının sesini ayırt etmenin en kolay yolu, size nasıl hissettirdiğine bakmaktır. Mesela egomuz sürekli olarak bir şeyi nasıl yapamayacağımızla ilgili senaryolar üretirken, ilahi düzlemden gelen rehberlik bizi teşvik eder, rahatlatır, çözüm sunar. İlkinde kendimizi daralmış ve kısıtlı hissederken, diğerinde kendimizi genişlemiş, çoğalmış ve büyümüş hissederiz. İlahi rehberlik tutarlıdır, sevecendir; egonun rehberliği tutarsızdır baskı ve zorlama hissi verir.

Böyle bir alanda çalışıyor olmanın getirdiği zorluklar var mı?
Eski bir borsacı olduğum için benim için mantığı, zihni bir kenara bırakmak ve sonsuz olasılıklar dünyasına kendimi açmak gerçekten çok zor oldu. Fakat sonradan ilahi bağlantıyı tanıdıkça ve anladıkça bu süreç benim için giderek kolaylaştı. Yalnız bu süreçte melekler bana kendilerini defalarca ispatlamak zorunda kaldılar. Bugün bulunduğum noktada ise hayatımı kolaylaştırmak ve güzelleştirmek için ve hayallerimin düşündüğümün de ötesinde gerçekleşmesi için tek yapmam gereken onlarla işbirliği yapmak ve gelen bilgi her ne ise sorgulamadan alıp kabul etmek. En zorlandığım, bunu kendim için uygulamak olmuştu. İnsanlara bunu aktarırken herhangi bir zorluk yaşamadım, hatta hep çok teşvik eden, devam etmem için beni cesaretlendiren geri bildirimler alıyorum ve bu seansları yaparken çok büyük mutluluk duyuyorum.

Size ulaşmak isteyenler ne şekilde ulaşabilirler?
Çalışmalarımı İstanbul’da ve İzmir’de yapıyorum. Her ay düzenli olarak İzmir’e geliyorum. Hatta 1-5 Aralık’ta İzmir’de Nefesle Hayat Merkezi’nde ‘Melek okuması’ seansları yapıyor olacağım. İsteyenler İstanbul’da yaptığım çalışmalar için www.meldaakanlar.com’dan, İzmir’deki çalışmalar için de Nefesle Hayat Merkezi’nden (www.nefeslehayat.com) bana ulaşabilirler.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Evet. Bana bu bilgileri daha çok kişiye ulaştırmama aracılık eden herkese teşekkür etmek isterim. Öncelikle yaşama ve meleklere, sonra sana çok teşekkür ederim. Bir de sürecimde bana ilham veren ve beni teşvik eden bedenlenmiş yeryüzü melekleri var. Semra Bakioğlu ve Umay Karabece’ye çok teşekkür ediyorum. Eğer gerçekten yeryüzü meleği tanımak isteyenler varsa ‘Nefesle Hayat Merkezi’ne gidip onları tanımalarını öneririm.

Günlük hayatımızda karşılaştığımız zorluklarda meleklerden nasıl yardım alabiliriz?
Meleklere her konuda danışabiliriz. Yapacağımız iş anlaşmasının tüm detaylarını ya da o gün ne giyeceğimize kadar her konuda destek isteyebiliriz. Toplantılarda parlak fikirler, sınavlarda yanımızda olmalarını isteyebiliriz. Güç, güven cesaret vermelerini isteyebiliriz. Konu ne olursa olsun fark etmez yaşamımızın her alanında meleklere danışabiliriz. Burada önemli olan soruyu sorduktan ya da ihtiyacımız olan desteği talep ettikten sonra cevabın ve çözümün geleceğini bilerek rahat olmak, gelen cevabı zihnimizle sorgulamamak ve en önemlisi cevap bizim duymak istediğimizden farklı bile olsa kabul etmek ve hayata geçirmek. Mesela her zaman park yerinin sorun olduğu bir yerde kolayca park yeri bulmak için destek istedik diyelim. Bundan sonra yapmamız gereken rahatça park yerimizin hazır olduğundan emin olarak gideceğimiz yere gitmek. Eğer aklımızdan ‘Yok ya bu saatte burada mümkün değil’ dersek meleklerin desteğinin bize ulaşmasını engelleriz. Ve son olarak iletişim tarzınızı geliştirirken sizin için çok önemli olan konularla başlamak yerine, sizin için çok da önemli günlük konularda bol bol pratik yapmak çok faydalı olabilir.

Meleklerle tam olarak nasıl iletişim kuruyorsunuz?
Öncelikle belirtmek isterim ki meleklerle herkes iletişim kurabilir. Melekler bize yardım için, yaşamımızı daha kolay ve keyifli hale getirmek için her an hazırdırlar. Tek şart var: Özgür irademizle bu desteği onlardan talep etmek. Çünkü asla biz istemeden bize müdahale etmezler. Yani ilk önce onlardan gelen bilgiyi ve desteği alıp kabul etmeyi istemek gerekiyor. Sonrasında meleklerle iletişim kurmanın her kişiye özgü çeşitli yolları var. Eğer zihin algınızın ötesinden yaşamak isterseniz bu iletişimi geliştirmenin yöntemleri var. Mesela benim iletişim şeklim ağırlıklı olarak rüyalarla, zihnime akan düşünceler yoluyla ve sezgisel olarak yani bedenimde hissettiğim hisler yoluyla. Seanslar sırasında tüm duyularım tamamen açılıyor ve işiterek, bilgi akışıyla, hisler ve bazen görüntülerle gelen rehberliği aktarıyorum.

 

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru