25.01.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
Affetme  

       Affetmenin hayatımızdaki önemi çok büyüktür. Hayatımızda birçok olaylar yaşamış ve bu olaydaki kişilere kırgınlıklarımız olmuştur. Bu olayları zaman geçince de unutmuş ancak öfke duyduğumuz kişiyi affetmemişiz. Belki de geçen bu zaman içinde ona neden kırgın olduğumuzu bile unutmuşuz. Unutmadığımız ya da içimizde bir yerlerde unutamadığımız ve kendimizden bile sakladığımız öfkemiz ve kinimiz.

       Zaman geçmiş ve bir gün bakmışız ki bedenimizin bir yerlerinde bir şeyler oluyor. Bedenimiz bizlere sinyal vermeye başlıyor. Hatırla, o duyduğun kin, nefret, öfke sana zarar vermeye başlıyor diyor. Ancak bizler duymamakta ve anlamamakta ısrar ediyoruz. Bu uyarıları göz ardı ediyor, aldırış bile etmiyoruz. Basit bir soğuk algınlığıdır ya da yediklerim dokunmuştur deyip geçiştiriyoruz. Ve de bu duygularla yaşamaya devam ediyoruz. İçimizde biriktikce birikiyor. Öyle bir gün geliyor ki bedende biriken bu negatif duygular artık kaçınılmaz bir sonu hazırlıyor. Hoş geldin hastalıklar.

       Bu hastalıkların nasıl oluştuğunu hiç sorguladınız mı? Ya da nasıl yarattığımızı? Yoksa hastalıkların durduk yerde mi meydana geldiğini zannediyorsunuz? Tıpta bile hastalıkların oluş nedeni tam olarak açıklanamıyor ve bunların stresten kaynaklandığı söyleniyor. Peki bu stresin kaynağı nedir sizce? Neden bizler durduk yerde hastalanıyoruz. Tamam bazı hastalıkların oluşumunu anlıyabiliyorum. Salgın bir virüs olabilir. Bu tamam. Ya diğerleri? Tansiyon, şeker, tiroit, kanser gibi hastalıklar. Ve gittikce de artış gösteren bu tür hastalıklar.

       Peki hastalanmadan, ya da hastalıklarla boğuşmadan yaşamak mümkün mü? Elbette. Ben size doktora gitmeyin, ilaç içmeyin demiyorum. Bunu söyleme hakkım da yok zaten. Ancak bunun yanında yapmanız gereken bazı çalışmalar vardır. Affetmek gibi. Eski geçmiş tüm kırgınlıkları, kızgınlıkları geçmişte bırakarak. Geçmişte her ne olduysa yaşandı ve bitti. Geçmişi geri getiremezsiniz. Gelecekse henüz gelmedi. Şu an vardır ve şu an her ne yapıyorsanız anınızı yaşayın. Hayattan zevk almayı öğrenin ve hayatınızı dolu dolu yaşayın. Kendiniz olun. Kendinizle birlikte vakit geçirin. Kendinize zaman ayırın. Önce kendinizi, sonra da herkesi bağışlayıp kendinizi ve herkesi sevmeyi öğrenin. Ancak bu şekilde yaparsanız hayatınızı dolu dolu yaşayabilirsiniz. Bedenimizin hastalanmasına neden olan kin, nefret, öfke, bağışlamama gibi duyguları artık bırakın. Kendinizi bu tür duygulardan özgürleştirin.Bu tür olumsuz duygular bedenimizde durduğu sürece kendimizi hep hasta edeceğiz  ve hastalıkların pençesinde debeleneceğiz. Bunu kendinize yapmayın. Sizler hepiniz sağlıklı ve güzel yaşamayı hakediyorsunuz.

       Bunun için kendinize biraz olsun emek verin. Değişime kendinizi açın. Bu güne kadar denediğiniz yollar size ne kazandırdı. Pozitif olmayı, sakin olmayı ve bağışlamayı becerebilirsek hayatımıza farklılıklar getirmemiz kaçınılmaz olacaktır. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşamak hepimizin hakkı ve dileğidir. Öyleyse hep birlikte kendi yolculuğumuza adım atalım ve bunu başaralım.

       Taşıdığımız bedenimiz bizim evimiz gibidir. Evinizi boyar, badanasını yapar bakımına özen gösterirseniz uzun süre o evde yaşayabilirsiniz. Aksi takdirde bakımsızlıktan zamanla sıvalar dökülür, duvarlar yıkılmaya başlar ve eninde sonunda beklenen son gerçekleşir. İşte bedenimize de aynın kendi evimiz gibi özen gösterelim. Öncelikle hiç bir şeyin dışarıdankaynaklanmadığını bilmemiz gerekmektedir. Her şey bizden kaynaklanmaktadır. Bizler hangi enerjileri yayıyorsak karşılaşacağımız da o tür enerjiler olacaktır. Bir düşünün, bağışlarsam ne kazanabilirim. Eğer bağışlamazsam neler kaybedebilirim. Seçim her zaman sizindir.Unutmayın ki herşey enerjiden oluşmaktadır ve bu enerjiler asla yok olmaz. Her ne yapıyorsanız iyi ya da kötü ( ki iyi veya kötü hiç bir şey yoktur sadece deneyim vardır) bu size bir bumerang gibi geri gelecektir. Yapacağınız bir affetme çalışması, sırtınıza yüklediğiniz ağırlıkları üzerinizden atacaktır. Eğer birazcık olsun kendinizi düşünüyorsanız ve değer veriyorsanız affetmeyi deneyin ve bunun ödülünü görün. Hep bağışlayıcı olun ki sağlığınız size geri dönsün. Bu sizin elinizdedir. Olumsuz düşünceler değiştikce ve onları değiştirdikce hayatınızın kolaylaştığını ve renklendiğini göreceksiniz.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru