16.06.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
REGRESYON TERAPİSİ  

REGRESYON TERAPİSİ

Bedenimizdeki her fiziksel sorun negatif bir duyguyla veya duyguların kombinasyonuyla bağlantılıdır. Hastalıklar bizim mükemmel olan özümüze geri dönebilmek için yürümemiz gereken yola ışık tutan fenerler gibidir. Onları neden orada tuttuğumuzu görmek ve şifalandırmamız için oradadırlar.

Regresyon terapisi şu anda sorunlarımızın kaynağı olan somatik, psikolojik ve spirituel kalıntılarla çalışır. Negatif duygularımızı, bilinçaltımızda saklı kalan parçalarımızı, blokajlarımızı, çözülmemiş travmalarımızı açığa çıkartarak yeniden yapılandırır ve şifalandırır. Bizi hayatımızda tekrar tekrar yaşamaya mahkum edildiğimiz kısırdöngüden çıkartır. Bizlere uzun zamandır uzak kaldığımız gerçek benliğimizi deneyimletir ve bizleri gerçek anlamda özgürleştirir.

Regresyon terapisi bireyin deneyimlediği herşeyin zihnine kaydedildiği varsayımından yola çıkar.

Sevgi ve korku iki temel duygudur. Deneyimlediğimiz her şey, sevgi ya da korku, bir miktar duygu içerir. Sevgi, bizi daima pozitif yönde etkiler. Korku ise bizi olumsuz etkileyen öfke, suçluluk, içerleme ve nefret gibi negatif duygulara zemin hazırlar.

Bedenimizdeki her fiziksel sorun negatif bir duyguyla ya da duyguların kombinasyonuyla bağlantılıdır. Bedenin yaşadığı hasarın boyutlarını, duygunun derinliği ya da stres faktörü belirler.


Negatif duygular (bilinçaltının hangi seviyesinde olursa olsun) çözüme kavuşturulmazsa, kendisiyle bağlantılı fiziksel sistemlere zarar verirler. Örneğin; 

  • Öfke baş ağrıları ve migrene yol açar. 
  • Korku ve güvensizlik göğüs ve kalp sorununa neden olur.
  • Ayak ve bacaklardaki sorunlar, destekten yoksunluk ve kısıtlamalarla bağlantılıdır.
  • Sırt ve boyun sorunları, bireyin çok fazla çalıştığı ya da çok fazla sorumluluk üstlendiğini gösterir.
  • Sedef hastalığı ve deride görülen diğer sorunlar suçluluk ve utanç ile bağlantılıdır.

 


Negatif duyguların açığa çıkartılarak nötrleştirilmesi, hastalıkların iyileşmesinde çok önemli rol oynar.

Regresyon Terapisinde, hipnotik tekniklerle danışan kendine odaklandırılır ve bilinçaltından süzülen hikayeler zihin tarafından engellenmediğinden blokajlar kolayca açığa çıkar. Fiziksel ve duygusal parçalar bilince çıktıkça, farkındalık artar ve düşünceler de değişmeye başlar. Bu sürekli bir döngüdür. Düşünceler değiştikçe de, duygusal ve fiziksel değişimler olur.

Neticede, odaklı, net ve sağlıklı seçimlerin yapıldığı bir bilinç seviyesine ulaşılır.

 

Regresyon terapisinin işe yaraması bir mucize değildir. İşe yaramaktadır çünkü bizler pek çok korkumuzun altında yatan sebebi bu terapi sayesinde açığa çıkartmaktayız.

Regresyon terapisi sizi dengeye sokar. Tüm geçmiş yaşamlardan bugüne taşınmış olan acıları, yaraları bir denge haline kavuşturur. Regresyon terapistleri hastalarının hayatlarında mucizeler yaşandığından söz edebilirler fakat bu mucizelerin sebebi regresyon terapisi değildir. Sebebi, kendisini neredeyse beş yüz hayat sonra ilk kez gerçek olarak deneyimleyen kişidir. Kişi ancak çok uzun hayatlar boyu taşıdığı bir temel meseleyi regresyon terapisi sırasında çözdüğünde gerçekten bambaşka biri haline gelir.

Jeffrey Ryan 
Uluslararası Geçmiş Yaşam Araştırma ve 
Terapileri Birliği eski Başkanı


Regresyon terapisi nasıl işliyor ve şifaya nasıl yol açıyor? Geçmiş yaşam denince, ben bunun kesin anlamının ne olduğunu bilmiyorum. Bu, tek bir ruhun tekrar tekrar doğup evrimleştiği bir süreç olabilir veya tek bir ruh var olmayabilir.

Geçmiş yaşam deneyimi bir ruh grubunun veya ruh enerjisinin kolektif anıları olabilir veya bu, Jung’un fark ettiği gibi kolektif bilinç olabilir. Bizler geçmiş yaşam terapisi sırasında yaptığımız seanslarda bu türden anılara erişiyor olabiliriz.

Dolayısıyla neredeyse binlerce geçmiş yaşam terapisi yapmış olmama rağmen hala bunun tam olarak ne olduğunu ben de bilmiyorum. Ancak kolektif ruhsal bir DNA’ya sahip olduğumuzu düşünmeye başladım. Bilimin şu an keşfetmekte olduğu DNA gibi bizlerin ruhsal bir DNA sahibi olması söz konusudur. Her hücremizde tüm seceremizin yani bizi doğuranlar, onları doğuranlar, onları doğuranlar şeklinde tüm ecdadımızın bu enerjisini taşıyor olabiliriz. Ve geçmiş yaşam regresyonu sırasında bu ruhsal DNA’nın bölümlerine erişiyor olabiliriz.

Fakat bunlar ne olursa olsun önemli olan şey ve benim kesinlikle emin olduğu, bizlerin başka yerlere ve başka zamanlara ait anılara sahip olduğumuzdur.

 

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru