08.12.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
REİKİ İLE ÇALIŞMAK  

REİKİ İLE ÇALIŞMAK

Reiki, uygulaması çok kolay olan bir tekniktir. İnisiyasyon işlemi gerçekleştikten sonra enerji akışını başlatmak için gerekli olan yalnızca onu istemek olacaktır.

 

Tüm benliğinizi Reiki’ye açarak onu kalpten istemek yeterlidir. Reiki her zaman akmaya ve sizinle çalışmaya hazır olacaktır.

 

Reiki ile çalışmaya hazır olduğunuz zaman ellerinizi gereken yerlere yerleştirerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu çalışma için meditasyon yapmak, konsantre olmak ya da özel haller içinde olmak gerekli değildir. O her zaman sizinle birliktedir ve çağırmanızı bekler. Çoğu zaman, sadece Reiki ile ilgili sohbet ederken bile ellerinizdeki akışını hissedersiniz.Uygulamalarınız sırasında parmaklarınızı mümkün olduğunca bitişik tutarsanız enerjinin yoğunluğuna yardımcı olursunuz. Bu önemlidir ve size daha güçlü bir enerji akışı sağlayacaktır. Uygulama yaptığınız kişi ile konuşurken dahi Reiki akmaya devam edecektir. Tabii bu sohbetleri belli bir seviyede tutmak da uygulamanın bütünlüğü açısından uygun olacaktır. Farkındalığınızı kullanıp Reiki üzerinde dikkatinizi odaklarsanız daha da iyi sonuçlar elde edersiniz.

 

Verimli bir uygulama için yapılacakları şöyle özetleyebiliriz :

 • Çalışmaya başlamadan önce ellerinizi yıkayın.
  • Süreniz uygunsa, kendinize biraz zaman ayırarak Reiki uygulayın.
  • Uygulama sırasında sizin ve uygulama yapacağınız kişinin rahat bir oturuş veya yatış pozisyonuna sahip olmasını sağlayın. Özellikle sizin rahat bir pozisyonda olmanız enerjinin kolay akışını sağlamak açısından önemlidir.
  • Uygulama yapacağınız kişinin aurasını düzeltin ve kontrol edin.
  • Uygulamanızı, öğretilen standart el pozisyonlarından yararlanarak uygun olan sürede tamamlayın.
  • Uygulama sırasında, ikinci aşama eğitimi almışsanız sembolleri kullanın.
  • Çalışmanızın sonunda uygulama yaptığınız kişinin aurasını düzeltip tekrar kontrol edin.
  • Uygulama yaptığınız kişiye teşekkür edin.
  • Uygulamanız tamamlandığında ellerinizi yıkayın. Eğer uygulama yaptığınız kişinin önemli bir sağlık sorunu varsa mümkün olan en kısa sürede bir duş yapın.


  Reiki ile yaşamaya başladığınız zaman zihniniz Reiki bilincini kendiliğinden fark edecektir. Bunu sevgi, hoşgörü, mutluluk hissi, özgürlük duygusu, beden enerjisinde artış, denge, uyum, çeşitli pozitif durum ve duygular takip edecektir. Bütün bu duyguların sizin duygularınız olmasına izin vererek yaşamınızdaki değişiklikleri görmeye başlayabilirsiniz.

  Reiki enerjisini tam olarak kabullendiğiniz zaman sevgi ve şefkatle aktarmaya başlarsınız. Bu da uygulama yaptığınız kişiler üzerinde güven hissi uyandıracaktır. O zaman onlar da kendilerini Reiki’ye tam teslim edebilecek ruh haline girecek ve bütün bunlar yapacağınız çalışmaların sonuçlarını olumlu etkileyecektir. Çalışmalarınızın olumlu sonuçları size güven ve huzur duygularını tattıracaktır.

  Reiki uygulamasının en fazla ya da en düşük süresi merak edilmektedir. Reiki’nin kendi bilinci olduğu için, hiçbir zaman zarar vermez. Bu yüzden çok fazla ya da çok az Reiki veremezsiniz. Reiki vermek için sadece birkaç dakikanız bile olsa, verin. Çünkü, siz yapacağınız en kısa uygulamanın bile ne kadar iyilik sağlayacağını hiçbir zaman bilemezsiniz. Birkaç dakikalık bir uygulamanın baş ağrısını yatıştırdığı, bir kesik kanamasını azalttığı ya da arı sokmasını tedavi ettiği deneyimlerle tespit edilmiştir.


  Standart olarak uygulamanız gereken süre, elinizi her koyduğunuz bölgede üç ila beş dakika tutmaktır. Uzun süreli yapılan uygulamalar, uygulanan kişiye fazla enerji yükleme amaçlı değildir. Tam bedene enerji uygulaması, bedendeki enerji dengesini uyumlayarak iyileşmeyi sağlamak içindir. Standart el pozisyonlarını uygulamanız için katı kurallar yoktur. Uygulama sırasında, sezgilerinizi kullanarak ellerinizin yerini değiştirmekte hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Bazen de parmak uçlarınızda bulunan çakraları kullanarak uygulamanıza ilave yapabilirsiniz.

  Reiki, sizinle birlikte olarak kullanacağınız her yöntemle çalışmaya hazırdır.

  SON GİRİŞLER
  CHAKRA
  RUHSAL AKTÜALİTE
  REİKİ
  SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
  NLP
  EFT
  FENG SHUI
  MEDİTASYON
  YOGA
  YAŞAM KOÇLUĞU
  PRATİK BİLGİLER
  NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
  EVRENDE ZEKİ HAYAT
  TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
  RÜYALAR
  PARAPSİKOLOJİ
  ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
  NEW AGE
  KAYIP UYGARLIKLAR
  YARATICI İMGELEME
  REGRESYON TERAPİSİ
  ÖZLÜ SÖZLER
  ALDEA NIN KALEMİNDEN
  GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
  BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
  ERGÜN ARIKDAL
  BEDRİ RUHSELMAN
  SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
  ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
  SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
  ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
  IŞIL JALE
  MAKALELER
  ETKİNLİKLER
  BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
  DUYURULAR
  ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
  EĞİTİMLERİMİZ
  ÜRÜNLERİMİZ
  KİTAPLARIMIZ
  SORU-CEVAP BANKASI
  ŞİİRLER
  ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
  HİKAYELER VE ÖYKÜLER
  DOĞAL YAŞAM
  KİŞİSEL GELİŞİM
  TAMAMLAYICI TIP
  METAPİSİŞİK SÖZLÜK
  RUHSAL TEBLİĞLER
  ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
  TEMEL BİLGİLER
  TEMEL KONULAR

   

    ışığa doğru