25.01.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
POZİTİF DÜŞÜN SAĞLIKLI YAŞA-2-  


     Günlük yaşantınızı bir gözden geçirin. Güb içinde neler yaşadınız. Olumlu veya olumsuz bir sürü olayla karşılaştınız. Bunları bir yere kaydedin. O günün sonunda sakin bir yere oturarak gününüzü nasıl geçirdiğinizi değerlendirin. Günün sonunda veya güne başlamadan zihninizi sakinleştirerek yaşadığınız olayları ele alın. Yaşadığınız o olayla ilgili hangi korkularınız ortaya çıktı. Öfke duygusunu yaşadınız mı? Hepsini tek tek ele alın ve korkularınızı sevgiye dönüştürerek olumlu cümleler kurun. Ne kadar çok olumlu cümle tekrarı yaparsanız olumlu durumda daha çok kalırsınız.

     Zihnimiz bir bilgisayar gibidir. Ona ne verirseniz kaydeder. Geçmişte kaydedilen veriler de bir anda herhangi bir silgiyle silinemez. Ancak sürekli olumlu tekrarlarıyla değiştirilebilir. Eski inanç kalıpları da aynı bunun gibidir. Bu inanç kalıplarını da iptal ederek yerine yenileri ile değiştirebilirsiniz. Hiçbir zaman hayatınızın olumsuzluklarla dolu olması gerekmiyor. Ne yaşıyorsanız yaşayin hiç kimse de size birşey yapmıyor. Yaşadıklarınızın tümü zihnininizden ve düşüncelerinizden ötürüdür. Bir kaç derin nefes aldıktan sonra nefesinizi normal seyrine getirdikten sonra sakinleştiğinizi göreceksiniz. Harekete geçmeden veya bir şey söylemeden önce nefesinize yönelin ve ondan sonra ne yapacaksanız yapın. Durumun daha farklı olduğunu göreceksiniz.

       Çalışıyor olabilirsiniz. İşyerinizde ve evdeki bir sürü iş sizi bekliyor olabilir. Ama ne olursa olsun kendinize ayıracağınız ufacık zaman bile size çok şey kazandırabilir. Aceleyle hiç bir işi halledemezsiniz. Aceleyaptığınız tüm işler bir birine karışacaktır ve içinden çıkılamaz duruma gelecektir. Kendinizi sakinleştirdikten sonra durumu ele alırsanız yaşayacaklarınız da sizin istediğiniz gibi olacaktır.

     Nefes alıp verirken diyafdramdan nefes alıp verin. Karnınızda sanki bir top varmış gibi şişirin ve sonra nefesinizi tamamen boşaltın. Nefesinizle birlikte zihniniz de sakinleşecektir. Hayatınızı istediğiniz şekilde yaşamak sizin elinizdedir. Kendinizi öfkeli mi hissediyorsunuz ya da öfkelenmek üzere misiniz. Hemen nefesinize yöneldiğinizde rahatlayacaksınız. Eğer buna rağmen öfkelenmek istiyorsanız o öfkenizi asla bastırmayın. Öfkeyi yaşadıktan sonra sakinleştiğinizder bu duygunun altında yatan korkularınızı bulup sevgiye dönüştürün. Aksi takdirde o öfke bedeninize ileride zarar verecek ve hastalanacaksınız. Unutmayın kendi dışınızda hiç bir şey yoktur. Her şey içinizdedir. Karşı tarafı suçlamak ya da suçlı bulmak çok kolaydır. Nedense bizler kendimizde suç bulmayız. Aslında bakarsanız esas olan bizim düşük enerjilerimizle ilgilidir. Enerjimizi yükselttikce olaylara bakış açımız farklılaşacak ve durumdan etkilenmeyeceğiz.

     Kendinizin iyiliği ve sağlığınız için önemli olan kendinizle ilgilenmenizdir. Başka hiç bir şey hayatınıza müdahale edemez. Zaten böyle bir şey yaşıyorsanız kimsenin hayatınıza müdahale etmesine izin vermeyin. Bu hayatta sisden başka bir siz daha olmayacak. Ne de siz bir başkasının hayatına karışın. Herkes özgürdür ve bizler özgür irade gezegeninde yaşamaktayız. Bizler ve herkes seçimlerimizi yaşıyoruz ve seçimlerimizi nasıl yaşamak istiyorsak onları düzeltmek de bizim elimizdedir.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru