25.01.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
POZİTİF DÜŞÜN SAĞLIKLI YAŞA  


     Pozitif düşün sağlıklı yaşa. Bu nasıl olur, bu mümkün olabilir mi?. Evet. Bu mümkündür. Sağlıklı yaşamak, hasta olmadan bir ömür sürmek elbette mümkündür. Bu nasıl mı olacak? Kendinizde yapacağınız bazı değişikliklerle. Kendiniz üzerinde çalışarak, kendinize emek vererek değişimi yapabilirsiniz.

     Stresi üzerimizden atabilir, öfkelenmeden, birilerine veya kendimize kızmadan, birileri ile veya kendimizle kavga etmeden, barış imzalayarak bunu yapabiliriz. Bizler önce kalbimizi sevgiye açarak kendimizi sevmesini öğrenmeliyiz. Kendimizi sevmeden bir başkasını sevemeyiz Kendimize değer vermeden bir başkasına değer veremeyiz. Sadece miş-mış gibi yaparız.

     Sevdiğimizi veya değer verdiğimizi zannederiz. Peki onlara kızdığımız zaman bu sevgi bir anda nereye uçup gidiyor? Hani onu yada onları çok seviyorduk? Ne oldu da bu sevgi bir anda öfkeye dönüşebildi? Uğruna ölüyorduk, ne oldu? Ne mi oldu. İşte bu olanlar adına sevgi dediğimiz ancak gerçekte farklı bir davranış içine girdiğimiz durumlar. Buna anlam veremeyiz. Bir anda yaptığımız öfke ile her şeyi bir anda silip süpürebiliriz. Onları bir daha görmemek veya konuşmamak üzere hayatımızdan çıkarabiliriz. E.. sonra. Yaşam devam ediyor. Bir anda bir bakıyoruz ki hastalanıvermişiz. Hastalığımızın sebebi belli. Çok yoruldum, terledim, soğuk su içtim gibi bir sürü neden. Aslında içimize bir sorsak ve cevabını da alabilsek hastalıklarımızın sebebinin ne olduğunu. O zaman anlayacağız farklılığı. Tüm saydığımız hastalık nedenleri dışarıdan görünenler. İçeridekiler ise kendimizden bile sakladıklarımız. Bunları öğrenip sevgiye dönüştürdüğümüzde, korkularımızı bitirdiğimizde, bağımlılıklarımızı bitirdiğimizde, affettiğimizde ve kendimizle barış yaptığıımızda ne kadar da sağlıklı bir yaşamımızın olabileceğini göreceğiz.

     Bizler önce kendimizi sevmeyi öğrenebilirsek ancak o zaman bir başkasını da o kalbe koşulsuz olarak yerleştirebiliriz. Sanırım bu yazıyı okuyanların zihninden "biz kendimizi sevmiyor muyuz" diye bir soru geçebilir. Eğer kendini gerçekten sevseydin kendine değer verir ve kimseyi önüne koymazdın. Herkesi kendin gibi sever ve anlayış gösterirdin. Kendine kızmadan, yargılamadan, kıskançlık yapmadan, anlayışla yaklaşır ve herkese ve kendine hoşgörülü olurdun. Bunun yanında o öfke ve kinin sana yapacağı zararı bilir ona göre davranırdın. İşte bu yaptığımız öfke ve kızgınlıklar, kin ve nefret duyguları ve daha bir çok duygu, affedememe, bunun yanında da düşüncelerin sana bir sürü hastalığın nedeni oluyor.

     Belki size garip gelebilir. Bu yaşamda bu zamanda bu kadar şey dünyada olup biterken hiçbir olayın sizi etkilemesine izin vermeden hayatınızı nasıl sağlıklı bir şekilde sürdürebilirsiniz diye düşünebilirsiniz. Evet. Bu olabilir. Bunu yapabilmek için sıkı çalıişmak gerekir. Zaman Kolay olansa olumlu düşünerek hayatını düzene koyabilmek. Kendimizde yapacağımız köklü değişimle bu mümkün olabilir.

     Önce değişim yaratma kararlılığını göstermeliyiz. Kararlı bir şekilde yürümeliyiz. Bu yolu yürürken bir çok engellemelerle karşılaşabiliriz. Herşeye rağmen kendi içine yapacağın bu yolculuk sana seni kazandıracaktır. Sizi yolunuzdan döndürmeye çalışacaklardır. Zaman zaman egonuz vazgeçmeniz için sizi zorlayacaktır. Her şeye rağmen kararlılıkla yüzüdüğünüzde ödülünüz bolluk, barış, huzur, sevgi olacaktır.

     Hepinizin yolu açık ve kendine olsun. Sevgiyle yolunuzu açın ve kararlılıkla adım atın. Çünkü zaman, koşulsuz sevgi zamanıdır. Zaman kendine değer verme zamanıdır. Zaman kendini, herkesi ve herşeyi sevme zamanıdır. Zaman, özgürce yaşama zamanıdır. Huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sizinle olsun.  

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru