25.01.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
DÜNYA DIŞINDA ZEKİ HAYAT VAR  

İngiltere Savunma Bakanlığı Ufoloğu 
“Dünya Dışında Zeki Hayat Var” Diyor


Hava Kuvvetleri memurlarından Nick Pope, yaptığı bir basın toplantısında uçan daireler ve diğer açıklanamayan fenomenlerle ilgili yapılan araştırmalar hakkında bilgi verdi. Sakin konuşması, göklerde garip ışıklar veya otlar içinde küçük yeşil adamlar gördüklerine dair raporlar bildiren çok sayıda insana destek sağladı.
Fakat, Savunma Bakanlığı tarihinde belki de en şaşırtıcı dönüş hareketiyle Bay Pope konunun diğer yanlarına da değindi. Patronlarının korku dolu gözleri önünde, şu anda Bakanlığın başka bir bölümünde çalışan 29 yaşındaki bu sivil memur inançlarını değiştirmişti. Bay Pope şunları söylüyordu:
“Sanırım UFO’lar üzerinde Hükûmet uzmanı olarak geçirdiğim üç yılım boyunca, hep bağımsız fikirleri olan birisi olarak görüldüm. Bu göreve açık fikirli bir şüpheci olarak geldim ve bir inanan olarak çıktım.”
Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, “doğru yoldan ayrılan” bu ufolog, dünya dışı tehditlere karşı ilan edilmemiş bir savaş içinde olan İngiltere’nin savunma hattındaki tecrübelerine dayalı bir kitap yayınlamak üzere. Adı Açık Gökler, Kapalı Zihinler: UFO Fenomenlerine Resmi Tepkiler olması düşünülen kitap, ona Bakanlıktan birçok arkadaş kazandıracak gibi.
Aslında, patronları bu kitaptan dolayı duydukları memnuniyetsizliklerini ifade ettiler, çünki Pope, kitap yayınlanmadan önce mutlaka kendilerinden izin almalıydı. Kitap, İngiliz hükûmetinin elindeki bütün kayıtları ele alıyor ve ayrıca birkaç yeni vakayı da inceliyor.
Fakat Pope, hükümetin örtbaslarına kanıt arayan UFO meraklılarına pek kanıt sunmuş değil. “Arşivlerimizi tümüyle açmamız mümkün değil, fakat eninde sonunda çoğu, Devlet Arşiv Bürosuna biraz filtreden geçirilerek gönderilecektir.”
Pope, günümüze kadar geleneksel açıklamalara meydan okuyan az sayıda İngiliz UFO gözlemlerinin ayrıntılarını biliyor: “Bunlara en iyi örnek muhtemelen 1980 Aralığında meydana gelen Rendlesham Ormanı vakasıdır. Burada, Woodbridge ve Bentwaters’daki RAF (İngiliz Hava Kuvvetleri) üslerinin yakınındaki Suffolk’ta bazı nesneler yere düşmüştü. Bu vaka, bugünlerde, ABD dışındaki en iyi saptanmış UFO düşme olayı olarak ele alınıyor.” 
Pope’un bu itirafları, öyle görünüyor ki, görevli ufologlar arasında sansasyon yaratacak. UFO Magazine’in editörü Graham Birdsall şöyle diyor: “Üstlerinden muazzam baskılar görmesine rağmen görüşlerini açıklayan bir insanın cesaretini memnuniyetle karşılıyorum.” Savunma Bakanlığı, Pope’un açıklamalarına henüz bir yorum getirmiş değil.


AVCI UÇAKLARINI ATLATAN UFO

Avcı uçakları pilotları, İngiltere kıyılarından yaklaşık 5 mil içeride bir UFO kovaladı. Belçika Hava Kuvvetlerine ait F-16 ‘lardan biri UFO’ya on iki kez kilitlendi ve atış izni istedi. Fakat her defasında UFO, yarım saniye içinde hızını 370 km/saat’ten 2720 km/saat’e çıkardı. Ve sonunda keskin bir şekilde saparak 6 dakika içinde İngiltere hava sahasında gözden kayboldu.
1990 Martında meydana gelen bu kovalamaca yazar Derek Sheffield tarafından yazılan bir kitapta anlatılmakta. Yazar, bu örtbas konusunda İngiltere Savunma Bakanlığını suçluyor. İddiasına göre, bu UFO’yu 13.000’den fazla insan gördü. Bunlara Norfolk’taki radar istasyonu personeli de dahil. Bay Sheffield, “Öyle inanıyorum ki, Savunma Bakanlığı, bildiği birçok şeyi bizden gizliyor.” diyor.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru