16.06.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
RÜYALARDA ALINAN İLHAM  

Rüyalardan Alınan İlham

1863’TE Alman kimyacı August Kekulé, aromatik bileşiklerin kimyasal yapısı, özellikle de benzendeki hidrojen ve karbon atomlarının nasıl bağlandığı sorunu ile karşı karşıya kalmıştı. Bir gün rüyasında benzen molekülünü, bir daire oluşturan ve kendi kuyruğunu yutan bir yılan olarak “gördü”. Kekulé uyandığında, karbon atomlarının bir halka oluşturmaları gerektiğini fark etti.
Buhar motorunu icat eden James Watt da, erimiş kurşunu yüksekten suya düşürerek kurşun bilyanın nasıl yapılacağını rüyasında gördü. Rüyadaki görüntü sağanak halindeki yağmurdu ama anlaşılan Watt, şuuraltı ile son derece iyi temas halindeydi çünkü bunu doğru bir biçimde yorumlayabilmişti.
Ünlü fizikçi James Rutherford da bir akşam işten eve dönerken tramvayda uyuya kalmış ve rüyasında, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve bugünkü modele de öncülük etmiş olan atom modelini görmüştü. 
On dokuzuncu yüzyıl İsviçreli paleontoloğu Louis Agassiz, uyandığında bir türlü hatırlayamadığı bir balık fosilinin yapısını birkaç kez rüyasında görmüştü. Ayrıntıları not edemeden iki kez rüyanın izleri kaybolmuştu ama üçüncü gece yatağının baş ucuna bir not defteri yerleştirdi ve rüyasında gördüklerini not etti. Gün ışığında notlarına baktığında ise, bunların bir anlam ifade edeceğinden kuşku duydu, ancak notlar denendiğinde, gerçeğe mükemmelen uymuştu.
Birçok yazar, romanlarının bütün konusunu rüyalarında görmüşlerdir. Charles Dickens, tam biçimlenmiş haldeki karakterlerin hepsinin, uyuklamakta olan zihninin önünden geçtiğini sıklıkla görmüştür. Samuel Taylor Coleridge, Kubla Han adlı epik şiirini tek bir rüyada görmüş ve ertesi sabah büyük bir bölümünü hafızasından yazıvermiştir. Ancak, yakındaki köyden gelen biri tarafından dışarı çağırılınca, sonunu unutuvermiştir.
Daha yakın zamanlarda Hamley’s mağazasında, Rubik oyuncakları üstünde uzman olan Angus Laverny; yüz milyar permütasyonu olan Rubik’in Saati’nin çözümünü, oyuncağı 1988’deki bir oyuncak fuarında gördükten sekiz hafta sonra rüyasında görmüştür. Şimdi problemi on sekiz saniyede çözebilmektedir.
Bir sorunu düşünüp “uykuya yatmak” karlı gibi görünmektedir. Anlaşılan o ki, Nobel ödülülerin de, sokaktaki adamın da sorunlarının çoğu rüyalar, yanişuurdışına giden kral yolu kullanılarak çözülebilmektedir.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru