27.07.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
FENG SHUİYİ DOĞRU ANLAMAK  

Feng Shui’yi Doğru Anlamak

Çince’de rüzgâr ve su anlamına gelen doğa’nın “chi” olarak bilinen yaşam enerjilerini dengeleyerek hayatımız da olumlu enerjileri (sağlık, mutluluk, başarı ve zenginliği) artırma, olumsuz enerjileri ise önleyecek şekilde yerleştirme ve düzenleme sanatıdır. 

Feng Shui Batılılaşmış toplumlar tarafından malesef doğru algılanmamıştır. Feng Shui bir sihir ya da bir mucize değildir. Bir din ya da tarikat da değildir. Mekânları çin eşyaları ile doldurmak ya da iç mimari de değildir.  

Feng Shui, insan ve ilişkileri konu alan bu Doğu felsefesi’nin geçmişi çok eskilere Konfiçyüsçuluk ve Taoculuğa dek dayanmaktadır. 3000 yıldan çok daha uzun bir zamandır uygulanmaktadır. Kökeni binlerce yıl öncesine dayanan bu yaşam bilimi; bilim adamlarının da kabul gördüğü gibi evrende radyo dalgaları, ses titreşimleri, elektrik gibi göremediğimiz fakat çevremizde dolaşan bir titreşime sahipdir. Ve bir enerji gücü ile birbirine bağlıdır. Doğada her şey birbirleri ile etkileşim halindedir. Çevremiz bizi, biz de çevremizi etkilemekteyiz. Feng Shui, enerjinin rahat ve ideal olarak akmasını düzenlemektedir. Bir evin ya da iş yerinin yeri, her odada hangi rengin kullanılacağını, eşyaların ve aksesuarların yerleştiriliş kurallarını kullanarak ortamdaki pozitif ve negatif (ying ve yang) enerjileri ve olumlu enerjiyi geliştirmenin yöntemlerini göstermektedir. 

Feng Shui’nin ilk uygulayıcıları, bir tür yorumcuydular. Keskin duyularına, önsezilerine ve öğretmenlerinden kendilerine aktarılan bilgilere güveniyorlardı. Tüm yapıların evleri ve köyleri nereye ve nasıl kurulmaları gerektiğini belirliyorlardı. Başarılı bir şehir, Chi enerjisinin uyumlu ve insan hayatını destekleyici bir şekilde aktığı bir yerdi.

Feng Shui uygulayıcıları, chi’nin yararlı bir şekilde hareket etmesini sağlamak için inşaatın her kademesini izlerler veyapıların besleyici Chi akışını bozmadan inşa ederlerdi. Binalar kusursuz yerleştirilmiş bir elmas gibi olurdu.

Feng Shui, coğrafî, dinî, felsefî, matematiksel, estetiksel ve ideolojik fikirlerin bir karışımını içeren bir ilimdir. Feng Shui prensibine göre; eğer çevremizde ölüm, hoşgörüsüzlük, saygısızlık, duygusuzluk ve kayıtsızlık enerjileri hâkimse biz de aynı çirkin enerjiler içinde bozulmaya yüz tutarız. Eğer çevremiz güzellik, nezaket, uyum, iyilik, şefkat, sempati, müzik ve hayatın tatlılığına ait diğer çeşitli enerjilerle hâkimse kendimizi bu olumlu enerjilerle yüceltmiş olacağız.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru