25.01.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
REİKİ  

REİKİ NEDİR


Rei evrensel demektir. Ki de enerji anlamındadır.Kısacası Reiki, Evrensel Yaşam Enerjisi demektir. Reikiye uyumlanmak isteyen herkese uyumlama yapılabilir. Önce Reiki bir uyumlanması yapılır. Reiki bir sadece bir dokunuştur. Herhangi bir sembol kullanılmaz. Burada şunu belirtmeliyim ki Reikiye uyumlanmak istiyorsanız Reiki master olan ve güvendiğiniz herhangi bir kişiden yardım isteyebilirsiniz. Daha sonra Reiki ikiye uyumlama yapılır. Burada size 3 sembol gösterilir. Birinci sembol Ben Sevgiyim, İkinci sembol Herkes ve Herşey Sevgi ve Üçüncü sembol de Ben Sevgiden Geliyorum sembolüdür. Reiki ikiye uyumlandıktan sonra hem kendi enerjinizi yükseltirsiniz hem de şifalanmak isteyen herkese enerji verebilir ya da gönderebilirsiniz. Enerji göndermek için mesafe önemli değildir. Dünyanın herhangi bir yerinde bulunan ve sizden enerji talep eden herkese enerji gönderebilirsiniz. Enerji gönderdiğiniz o kişinin bunu sizden talep etmesi gerekir. Sizden talep edilmediği sürece enerji göndermeyin. Ancak sizden talep isteyemeyecek durumda olan kişiler(komada ya da konuşamayan, sel felaketine uğramış, savaş bölgelerine veya bunun gibi durumlarda olan kişilere) enerji gönderebilirsiniz. Dünya anamızın iyileşmesi, ülkemizin refahı için de enerji gönderebilirsiniz.

       Reiki ikiye uyumlandığınızda sizin kendiniz için de yapmanız gereken bazı çalışmalar olacaktır. Kendinize enerji verdikten sonra yaşadığınız herhangi bir olaya enerji göndererek o olaydaki negatif enerjileri temizleyebilir ve kendinizi rahatlatabilirsiniz. Anne karnındaki durumunuzdan şimdiki bulunduğunuz yaşa kadar yaş temizliği yapabilirsiniz. Huy çalışması yaparak sevgiye dahil olmayan tüm huylarınızı bırakabilir ve sevgide kalabilirsiniz. Affetmenin önemini kavrayarak hem kendinizi hem de hayatınıza giren çıkan herkesi bağışlayabilirsiniz. Şu anda dünyada olmuş ya da bu dünyadan göçmüş olmasına bakmadan. Korkularınızı bulup sevgiye dönüştürebilir ve yerine olumlama çalışması yapabilirsiniz.

       Reiki iki inisiyesinde bir müddet çalıştıktan sonra Reiki üçe uyumlanma talebinde bulunabilirsiniz. Kendinizi hazır hissediyorsanız ve sizi uyumlamaya alan Masteriniz de sizin uygun olduğunuzu görmesi durumunda sizi Reiki üçe uyumlayabilir. Burada bir sembol daha öğrenirsiniz. 4.ncü sembolün adı da Ben Sevgiyle Yaratıyorum'dur. Buna da uyumlandıktan sonra bir müddet daha 4 sembolle de çalışarak çalışmalarınızı sürdürürsünüz.

       Bu durumda enerjiniz yükselmeye başlamış ve olaylara bakış açınız değişmektedir. Daha fazla kabullenici olur ve herkese ve herşeye sevgi gözleriyle bakmaya başlarsınız. Önünüze çıkan herhangi bir olumsuzluktan etkilenmemeye başlarsınız. Bu arada size karşı çıkanlar olabilir. Bunlara aldırmadan yolunuza devam edebilirsiniz. Zaten yapmakta olduğunuz bu yolculuk kendi içinizedir. Bu yolda yürürken kendiniz olmaya başlarsınız. Kimsenin ne dediğine aldırmadan. Burada yapmanız gereken tek şey kendinize emek vererek kendinizi yeniden yaratmaktır. Eğer kendinize emek vermeyecekseniz hiç başlamayın. Vakit bulamam, çalışıyorum da demeyin çünkü istediğiniz takdirde az da olsa kendinize harcayacak vakit bulabilirsiniz. Başladıktan ve rahatlama gördükten sonra istediğiniz vakti kendiniz yaratacaksınız. Bu çalışmalarınıza devam ederken düşüncelerinize dikkat edin ve düşüncelerinizin farkında olun. Unutmayın ki düşünceleriniz de enerjiden oluşmaktadır ve ne düşünürseniz bu olumlu ya da olumsuz hiç farketmez yaratacaksınız. Aklınızdan olumsuzluk düşünceleri geçmesi ve bunun farkına varmanız durumunda anında o olumsuz cümleyi ya da kelimeyi hemen iptal edin ve yerine olumlu cümle kurarak bu olumlu cümleyi tekrarlayın.

       Reiki 3 seviyesinde de bir müddet çalıştıktan sonra artık Master inisiyesi olabilirsiniz. Burada da iki sembol daha öğrenirsiniz. Artık Reikiye uyumlanmak isteyen herkese uyumlama yapabilirsiniz. Bu süreç uzun bir süreçtir. Çalışma ve azim ister. Ama ödülü mutlaka alırsınız. Sevgi, huzur ve mutluluğun tadına ancak o zaman varbilirsiniz. Dilerim herkes bir gün kendinin farkına varır ve kendi yolculuğunu kendisi yaratır. Yolunuz Sevgi olsun. Kalbiniz hep koşulsuz sevgiyle dolu olsun. Tanrı Yardımcınız ve yolunuz açık olsun.

 

 

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru