05.12.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
MUTSUZLUĞUN KÖKENİ  

MUTSUZLUĞUN KÖKENİ

  İnsanın mutsuzluğu, bir bütün olarak, ‘yaşam’ veya ‘gerçeklikten’ ayrı olarak, yalıtılmış bir birey olma duyumundan gelen endişe duygusundan kaynaklanır. Oysa kendini birey olarak ayrı olmakla duyuran şimdiki bireysel şuurumuz, tüm şeylerin birlikte görünüp ayırt edildiği ‘Evrensel ve Bölünmez Gerçeklikle’ özdeştir.

  Mutluluğun anlamı yaşama tümden ‘EVET’ deyişse, mutsuzluğun anlamı da olup bitene ‘HAYIR’demekten kaynaklanır. Bu hayırların spiritüel karşılığı dirençlerimizdir. Ego kendi içine bakabilse, gerçek doğasının kendisinden daha derin olduğunu, yetilerinin ve şuurunun bireysel kişilikten öte bir kaynaktan türediğini görecektir.

  Ego gerçekte bütünden tam anlamıyla ayrı bir benlik değildir; sade bir anlatımla, ‘Ego içsel evrenin bir işlevi’ dir. Şuurumuzu gerçek bir yalınlığa alıştırabilirsek, egoyu daha değişik tanımlayabiliriz.
  Bizi diri ve ayakta tutan, anlayışımızı yükselten toleransı arttıran sevgiyi tattıran unsur; ıstırapla mutluluğun bir aradalığıdır. Daha mükemmel olmak isteyen insan ıstıraptan kaçmamalıdır. Istırap aynı zamanda, insan varlığının olayları sentezleme gücünü ifade eder. Eğer mutlu olmayı hakkettiğimizi düşünüyorsak bizi zorlayan, takatimizi en üst limit sınıra getiren olaylardan kaçmamalıyız.

  Ruh ve Madde Yayınlarının Değişime Doğru adlı kitabında ıstırap ve mutluluğa değişim açısından nasıl bakmamız gerektiği hakkında şunlar söylenmektedir: “Değişim asla fizik başkalaşım değil, önce psişik başkalaşımdır. Istırap veren olayların üzerinden ıstırap zarını çıkarırsanız altından olgun mutluluk ve gelişme meyvesi çıkar.
  Uyum ve esneklik süreçlerinin her an hakim olduğu madde aleminde ayakta kalabilmemizde, sonsuz enkarnasyonlar süresince, ulaşılması gereken bir hedeftir. Her merhalenin, her yeni ufkun, ulaşıldıkça genişleyen 
varlıksal mekanların zaman ve mekan icaplarına uyum sağlamak ve bunun içinde
BÜTÜNLÜĞÜN bir bütünleyicisi olduğunun farkına varmadan bir bütünleyici olmak, Bir’lik şuurunun içindeerimektir.
  Birey, toplum ve insanlık olarak; değişim etkilerine, titreşimlerine karşı bir esneklik sağlamak yani tahammül göstererek uyum sağlamak için önceden gerilime muhtacız. Esnekliği arttırmak için gerilmeye karşı denenmek gerekir.  Bu deneme gerilime dayanma, tahammül gösterme denemesidir. Kuşkusuz tahammülün çeşitleri ve bölümleri mevcuttur. Her bölümün baş ve son sınırları vardır.” 

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru