14.08.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
REFLEXOLOJİ NEDİR  
REFLEXOLOJİ Nedir ?

Ayaklar, eller, yüz ve kulakların çevresinde vücudun diğer organlarını temsil eden noktalar bulunur. Bu noktaların tekniğine uygun olarak uyarılması vücudun bağışıklık sistemine fayda sağlar. Bu da sağlığın iyileşmesi ya da iyi olan sağlığın korunmasını sağlar. Refleksoloji yapan kişiye Refleksolojist denir. Vücudun enerji yollarında bir tıkanıklık varsa kendini rahatsızlık/hastalık olarak belli eder. 
Enerji yollarındaki bu tıkanıklık giderildiğinde vücut enerjisi dengelenir ve bağışıklık sistemi güçlenir. İnsan vücudunda bulunan yaşam enerjisi herhangi bir nedenle bloke olduğunda, tıkanıklık oluşan bölge bundan etkilenir. İlgili refleks bölgesine masaj yaparak tıkanıklık giderilir ve vücudun kendi kendine iyileşme mekanizmasının daha iyi çalışması sağlanır M.Ö. 2500 lere dayanan Çin, Mısır, Hint kökenli bir terapi tekniğidir. 

1913’de Dr William Fitzgerald vücudun bazı noktalarının ilgili organlarda aneztezik etki yaratabileceği teorisini ortaya atmıştır. 1930 larda ise Eunice Ingham bu teoriyi geliştirerek şimdiki refleksolojiyi ortaya koymuştur. Bir tıbbi tedavi yöntemi olmadığı gibi sıradan bir ayak masajı da değildir.

 Refleksolojinin faydaları: baş ağrısı, migren, sinüzit, bronşit, astım, hiper tansiyon, dolaşım bozukluğu, bel, sırt, boyun ağrıları, hazımsızlık, mesane hastalıklar, uykusuzluk, menopoz, yorgunluk v.s 

NASIL UYGULANIR? 

Refleksoloji tekniği el, yüz ve ayaktaki refleks noktalarına uygulanır. En çok noktalar ayakaltında toplandığı için, genelde ayak refleksolojisi diye geçer. Refleksolog ayak tabanlarında bedenin tüm bölgelerinin, organlarına karşı gelen refleks noktalarını belli bir basınç ile uyarır. İyi bir tedavi uzmanı ayakaltına bakarak organlardaki zayıflığı bulabilir. Ayak tabanlarındaki herhangi bir noktada, sertleşme, yara, şişlik gibi bir durum varsa, o bölgede bir problem olduğunun habercisidir. O noktaya yapılan basınçta kişi ağrı ve acı hisseder. Düzenli yapılan uygulamalar ile problem üzerine çalışılır. Burada amaç, bedenin kendini iyileştirme gücünü harekete geçirerek vücudumuzun sağlıklı kalmasını sağlamaktır. 

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru