16.06.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
FENG SHUI  

FENG SHUI

Feng Shui yerlestirme sanatidir. Feng Çince’de “rüzgar”, Shui ise “su” anlamina gelir. Bu iki doga olgusu madde dünyasindaki enerji kutbiyetini temsil etmektedir. Yeryüzü karsit enerjilerin birbirleriyle olan iliskilerinden dogan etkilesimlerin sonucunda sekillenir.

Özellikle Quantum Fizik dalinda söz sahibi olan tüm bilim adamlari, var olan herseyin, temel enerjinin farkli seviyelerde titresmesinden meydana geldigini kabul etmislerdir. Bu durumda “rüzgar” ve “su” kendi hareketleri araciligi ile kullanilabilir yeni bir tür güç yaratan enerji modelleridir diyebiliriz. Çinliler bu iki enerjiyi, dualite (ikililik) dünyasinda her yerde var olan ve esit olarak karsilastiklarinda gerçek dengeden dogan hareket enerjisini olusturan arti (+) ve eksi (-) kutuplarin doga içindeki temsilcileri olarak ele alirlar. Yasam enerjisi ise kutupsuz ya da bir baska deyisle nötrdür. Arti ile eksinin karsilikli esit etkilesimi de kutupsuzlugu, yani temel yasam enerjisini yaratacaktir.

Modern bati dünyasinin ancak 20. yüzyilin son yarisinda rahat ve dengeli yasamin ayrilmaz bir parçasi olarak onayladigi “ERGONOMI”, özetle çevreyi en etkili ve en islevsel biçimde kullanma, esyalari, araç gereçleri, bu anlayisa hizmet edecek biçimde üretme ve yerlestirme sanatidir.

Batinin ancak ulastigi bu bilgiyi Çinliler çok uzun yillar önce kesfetmislerdir. Çevrelerini, karsit enerjilerin rahatça akabilecegi bir biçimde düzenleyip, esyalarini bu enerji akisini engellemeyecek biçimde yerlestirmeyi basarmislardir. Çinliler için bu tür düzenleme neredeyse “olmazsa olmaz” kabul ettikleri bir yasam biçimidir. Buna göre gerek açik havada ve gerekse kapali mekanlarda, ikililigi temsil eden “FENG” (rüzgar) ve “SHUI” (su) enerjisi kesintisiz bir biçimde akabilmeli ve etkilesebilmelidir. Bu açidan baktigimizda, Feng Shui bilgisine “Çin Ergonomisi” de diyebiliriz.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru