16.06.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
ANNEMİN HEDİYESİ  
Annemin Hediyesi

O. Jean Stewart, Texarkana, Texas 

1982’DE bir Kasım sabahı annem bir trafik kazası sonucunda öldü. Kız kardeşime mektup postalamak için dört şeritli bir otobandan karşıya geçmeye çalışıyordu. Ölümü bana son gibi gelmedi. Bazı zamanlar görünmeyen bir şekil, bazen de belli belirsiz bir koku vasıtasıyla sık sık onun varlığını hissediyordum. O görünümler ve kokular bana çocukluğumu, hasta veya incinmiş olduğumda annemin bana sarılışını hatırlatıyordu. Olaydan sonraki üç yıl içinde onu düşünmediğim bir gün bile olmadı. Annem hep yakınımdaymış gibiydi. Yaşarken, sigara içmemden dolayı hep endişe duymuştu. Çocukları arasında tek sigara içen bendim; gırtlak kanseri olacağımdan korkuyordu. Bu fikir onda bir saplantı haline gelmişti ama onu çok sevmeme rağmen, sigaradan vazgeçmeyi hiç düşünmüyordum. Otuz yıldan fazla bir süre boyunca, günde iki paket sigara içmiştim.

1986 yılnın Aralık ayında, üvey babamın hastahanede olduğu ve beni görmek istediği haberini aldım, fakat onu ziyaret etmek hiç içimden gelmiyordu. Üvey babama, annemin ölümünden dolayı onu suçlayacak kadar kızgındım. Annemi ne kadar çok sevdiysem üvey babamdan da o kadar çok nefret etmiştim. Üvey babam Noel haftasında öldü ve içim adeta hafifledi; üzerimden büyük bir ağırlık kalkmış gibiydi. Yeni yıl gecesi, annem rüyama girdi. Sanki, odayı saran kokusuyla uyanmıştım. Sevecen bir şekilde, ‘Ruh kardeşim, beni dünyaya bağlı kılan, bana duyduğun sevgiyle ona duyduğun öfkenin karışımıydı fakat onun ölümüyle beni serbest bıraktın. Şimdi huzur içerisinde gidebilirim. Sana son hediyem olarak, nikotin tutkunu beraberimde götüreceğim ve sen bir daha hiç sigara içmek istemeyeceksin,’ dedi. Kısa bir süre sonra varlığı yavaşça kayboldu ve ben yavaş yavaş huzurlu bir uykuya daldım. 
Ertesi gün, kalktım ve günlük hayatıma devam ettim; rüyamı hiç düşünmemiştim ve artık sigara içmiyor olduğumun farkına da varmamıştım. Bu olayı on yıl önce yaşadım ve o zamandan beri tek bir sigara bile içmek istemedim. Annemin hediyesi, ölümden sonra hayat olduğunu bana kanıtladı.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru