24.05.2022
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
SİZ KİMSİNİZ  
SİZ KİMSİNİZ?

BEN kimim? Yaşamın anlamı nedir? Bunlar felsefi sorular mıdır? İllüzyondan kaçmanın yolunu arayan bir kimse için durum hiç de böyle değildir. Böyle birisi için bu soruların derin ve pratiğe yönelik bir önemi vardır. Bizler sanki kaybettiğimiz ve unuttuğumuz kimliğimizi ararız. Bu süreç içinde, kimliğimizi dışsal dünyanın sayısız şeylerine ve rollerine bağlarız. Böylece ‘biz kimiz’ sorusu , ne yapıyoruz’a, yaşamımızı nasıl kazanıyoruz’a, neye bağlıyız’a, neye sahibiz’e dönüşür. Metafiziksel çevrelerde kişisel gücümüz, onu nasıl kaybettiğimiz ve onu nasıl tekrar elde edebiliriz konusunda çok tartışma vardır. Bu bile ‘biz kimiz’e bağlıdır. Bu çıkmazla uğraşmaya başlamanın pratik bir yolu, kim olmadığımızı belirleyerek kim olduğumuzu keşfetmektir. İllüzyon perdesindeki ipliklerden bir diğeri de hüviyetimizi gerçekte olmadığı yerlere yerleştirme tarzındaki otomatik eğilimimizdir. Biz, dikkatimizi dağıtan, başka yöne çeken bir dünyada yaşıyoruz. Biz ‘gücümüzü’, dikkat küremize giren her yeni dikkat dağıtıcıya vermekteyiz. Dikkat dağıtıcılar veya yanlış kimlikler sonsuz şekillerde, büyüklüklerde veya boyutlarda ortaya çıkar. Onlar bizim ‘mesleğimiz’ gibi büyük olanlardan, henüz tanışmış olduğumuz bir yabancının bizi nasıl anladığı gibi küçük olaylara kadar yayılmaktadırlar. Her yeni uyarana ‘gücümüzü’ veririz. Ne zaman bir kimse arabamızın çamurluğuna çarpsa, biz araba oluruz; çocuğumuz ne zaman odaya girse, biz ebeveyn oluruz; kendimizi övüldüğümüz zaman iyi ve eleştirildiğimiz zaman kötü hissederiz; kelimenin tam anlamıyla, biz dışsal uyaranların ipleri tarafından kontrol edilen kuklalarız.

Bir kimse daha fazla aydınlanmak için insanın eşkoşma eğilimini fark etmelidir. Kendimizin efendisi olmak, gücümüzü yanlış kimliklere verme tarzındaki mekanik eğilimimizin farkına varmaya başlamaktır. Bu, ancak bu eğilimi meydana geldiği anda gözlemleyebilme yeteneğinin geliştirilebilmesiyle sağlanabilir. Bir zayıflığın inkârı, onun varlığını saf dışı etmez; aksine onun var olmasına izin verir. Böylece kendinin efendisi olma yolundaki bir kimse, açıklanan her zayıflığın farkına varmaya ve onu kabul etmeye ihtiyaç duyar. Bu süreç, eşkoşmalarımızı terk etmekte sık sık isteksiz olduğumuz için bazen ıstıraplı olabilir. Acı, direncin bir sonucudur ve büyük bir öğretmendir. 
‘Şimdi, Burada Olma’ yeteneği, eşkoşmama yeteneğimizi gerektirir. Bizler her an basitçe söylersek olaylarla eşkoşmalarımız olan beklentilerimizi yanımızda taşırız. Bizler imajinasyonumuzla olayların resimlerini inşa eder ve beklentileri oluşturmak için bu resimlerle eşkoşarız. Bu beklentilerle karşılaşılması nadirdir. Onlar, daha çok, an içinde meydana gelen şeyin daha doğru olarak algılanmasına engel olurlar. Bizler beklentilerimizle karşılaşmadığımızda ‘an’ içindeki oluşumları kabul etmeye muhalefet ederiz, böylece anın içerdiği mucizeyi es geçip gideriz. Görmeyi reddettiğimizde mucize, direncimizi nasıl aşabilir? Mucizenin algılanması, ‘görmek için gözü ve duymak için kulağı olanlar’ içindir. Kim olduğumuzu, burada ne yaptığımızı, yaşamın anlamının bizim için ne olduğunu keşfetmek Burada Olmayı gerektirir. Bizler ‘Burada Olmayı’, bizi gerçekte kim olduğumuzu hatırlamaktan, kendimizi hatırlamaktan alıkoyan, kendi elimizle yaratmış olduğumuz içsel engellerin farkına vararak ve onları ortadan kaldırarak geliştirebiliriz. Ruhsal benlik hatırladığı zaman bütün değersiz eşkoşmalarımız tuzla buz olur. Gerçek bağlantıyı ve bununla birlikte de kim olduğumuzu idrak etmeyi deneyimleriz.

 
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru