09.05.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
ALDEA FÜSUN DAĞLI  

Aldea Füsun Dağlı  ( 0533 687 32 09)

Kuantum Yaşam Koçu

Kişisel Gelişim Uzmanı                  

Enerji Sistemleri Uzmanı

Ruhsal Koç  

Refleksoloji  Uzmanı

 

 

1965 de Almanya'da doğdum. Almanya’da başlayan yaşamımı ve eğitimimi  daha sonra Türkiye’de sürdürmeye devam ettim ve işletme 2.ci sınıfta okulu bırakmak zorunda kaldım. Mercedes-Benz Türk AŞ’de Finans Departmanında Disposizyon Memurluğu, ÇBS Printaş’da Hammadde ve Üretim Planlama Sorumlusu, Tchibo Kahve Mam.’nde Mağaza Müdürlüğü, Kişisel Gelişim, Müdür  ve Personel Eğitimi yaptım.

 

Profesyonel olarak  kişisel gelişim ve şifalandırma çalışmaları yapabilmek için işimden istifa ederek çalışmalarıma bu yönde devam etmeye başladım.

 

Denize olan ilgimden dolayı hobi olarak (aynı zamanda meditasyon amaçlı) dalmaya başladım. 1992 yılında Caddebostan Balıkadamlar Derneğinde 1 Yıldız Balıkadam Eğitmeni oldum. 

 

Çok sevdiğim bir arkadaşımın sayesinde Usui Reiki ile tanıştım.Reiki Master ve Şifalandırma Eğitimini Gülbahar Yeni'den aldıktan sonra şifalandırmaya yöneldim. Kiara Windrider’ın dikşa seminerlerine katıldım. Şifalandırmayla birlikte Yaşam Eğitmenliğini birlikte yürütmeye başladım. Aynı zamanda Perulu Şaman Pedro’nun şifalandırma seminerlerine de katıldım.  

 

2009 yılında Aldea adını Akrofonoloji sayesinde -Akrofonoloji kısaca isimlerimiz içerisindeki harflerin taşıdığı anlamları yorumlayan, bu yorumlar neticesinde geleceğimiz, sağlığımız ve yaşantımız hakkında bize bilgiler vermeyi amaçlayan yani bize bizi anlatan bir sistemdir-  aldım.

 

Şifalandırmayı (ruhsal ve bedensel – hastalık teşhisi ve tedavisi doktorla birlikte devam eden bir etkinliktir – şifalandırma tamamlayıcı görevi görmektedir) daha da güçlendirebilmek için nedenin nedenine inmek gerekiyordu. Bu yüzden NLP ve  Kuantum Yaşam Koçluğu eğitimlerini aldım.  Kuantum Yaşam Koçluğu, Ruhsal Koçluk, Refleksoloji Uzmanlığı ve Enerji Sistemleri ile Şifalandırma çalışmaları  yapmaktayım. Genç kız sığınma evinde gönüllü olarak çalışmalarda bulundum. (bireysel ve grup çalışmaları yapılmıştır.) Kişisel Gelişim Seminerleriyle birlikte (Ankara, İstanbul ve Kütahya’da seminerlerimiz olmuştur.) Bireysel ve grup seanslarıyla çalışmalarıma devam etmekteyim.

 

 

http://www.internationalquantumcoaching.com/page_icerik.php?id=16

 

www.aldeakuantumkocenerji.blogcu.com

 

fusun.quantumyasamkocu@gmail.com

 

 

 

Yolunuz IŞIK Gönlünüz SEVGİYLE olsun...

 

 

 

KUANTUM YAŞAM KOÇLUĞU ÇALIŞMALARIM

 

Profesyonel koçluk, bireyler ve organizasyonların performanslarını artırarak iş ve özel yaşamlarında  sıra dışı  sonuçlar elde  etmelerini  sağlayan sürekli mesleki bir ilişkidir. Koçluk süreci sonucunda danışanlar öğrenme kapasitelerini geliştirir, kişisel performanslarını

arttırır ve yaşam kalitelerini geliştirirler.

 

 

Bireysel seansların amaçları ;   

 

 

-         Danışanın var olan yeteneklerini ve potansiyelini ortaya çıkarmak ve geliştirmek.

-         İçsel yaratıcılığını ortaya çıkarmak.

-         Kişi kendi arzuladığı yaşam yerine başkaları tarafından önceden tasarlanmış bir hayat sürüyorsa.

-         Kendine olan inancını, güvenini, sevgi ve saygısını yükseltmek.

-         Motivasyonunda gözle görülür bir artış sağlamak,

-         Artan performansı sayesinde verimliliğini yükseltmek.

-         Kendi duygularını tanıyıp yönlendirmesini sağlayarak kişisel değişim-dönüşüm ve gelişiminde sıçrayış yaptırmak.

-         Sorumluluklarına sahip çıkmasını sağlamak.

-         Yaşama daha aktif olarak katılımını sağlamak.

-         Öğrenme ve öğrendiğini uygulama potansiyelini arttırmak.

-         Aile, sosyal ve iş çevresindeki ilişkilerini geliştirmek.

-         Kendine has özelliklerini ve yeteneklerini tespit ederek bu alanlara yönlendirmek.

-         Zamanını verimli kullanmasını sağlamak.

-         Yaşama karşı pozitif bakışlı, esnek ve hoşgörülü olmasını sağlamak.

-         Her şeyden öte danışanın  ‘‘ Yaşam Başarısı ’’ na ulaşmasına yardımcı olmak.

 

 

Bireysel yapılan çalışmaların ardından yapılacak olan grup çalışmalarında farklı sorunları olan danışanların paylaştıkları deneyim ve çözümler sayesinde, sorun odaklılıktan çözüm odaklılığa daha rahat geçmeleri sağlanacak ve çözümsüz  hiçbir sorunun olamayacağının da canlı belgelerini göreceklerdir.

 

 

KENDİNİZİ İMAR MI EDECEKSİNİZ YOKSA İMHA MI?

 

 

 

 

 

 

 

Çalışmalarımızda kullandığımız teknikler ;

 

NLP (Neuro Linguistic Programming) , yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede etkin olarak kullanılan bir yöntemdir. NLP’nin altyapısını, insanların çevrelerini nasıl algılayıp ne şekilde tepki göterdikleri, nasıl iletişim kurdukları ve davranış kalıpları üzerinde yapılan araştırmalar oluşturur.

 

-          Neuro ile; insanların görme, işitme, hissetme, koklama ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği beyin ve sinir sistemi vurgulanır.

-          Lingustic ile ; yaşam deneyimlerinin dil vasıtası ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişim süreçlerindeki etkisi vurgulanır.

-          Programming ile arzı edilen değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde, bilinçli veya bilinçdışı akıl yardımıyla yapılan yeniden düşenleme biçimi vurgulanmaktadır.

 

EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) , kişinin enerji bedeninde oluşmuş duygusal tıkanıkların açılmasında kullanılan, hızlı ve çok etkili bir yöntemdir. Uygulamaların kökeninde binlerce yıldır kullanılan Çin tıbbının tanımladığı kavramlar ve ilkeler yatar.

 

Hepimiz başımızdan kötü bir oluy geçtiğinde, olumsuz ve derin bir deneyim yaşadığımızda bunun etkilerini yıllarca taşıdığımızı biliriz. Bu aksaklık enerjisel olarak giderildiği anda duygusal düzeyde de giderilir ve kişi olumsuz duygulardan kurtulur.

 

Bu basit yöntem ile tüm yapılan, bir yandan halletmek istediğiniz sorunu zihninizde tutarken ve bununla ilgili duyguların ortaya çıkmasına izin verirken, diğer taraftan parmak uçlarınızla bazı akupunktur noktalarına hafifçe vurmaktan ibarettir. Bu şekilde meridyenleriniz açılır ve enerjiniz dengelenir, sorun da kalıcı bir biçimde ortadan kalkar.

 

Bu tekniklerle geçmişte ya da yeni oluşmuş her tür duygusal sorun kısa sürede giderilebilmektedir.

 

EFT hangi sorunların iyileşmesinde kullanılır?

 

-          Bağımlılıklar (yemek, alkol, sigara, uyuşturucu)

-          Alerjiler

-          Öfke

-          Yoğun endişe, kaygı

-          Panik atak

-          Saplantılar

-          Bunalımlar (depresyon)

-          Keder, üzüntü

-          Okuma güçlüğü

-          Kendine güven

-          Yersiz korkular (Fobiler)

-          Matem tutma

-          Suçluluk duygusu

-          Uyku sorunları

-          Kötü anılar

-          Kabuslar

-          Ağrılar

-          Performans sorunları (spor, topluluk önünde konuşma, sınav stresi vb.)

-          Travmu sonrası stres

 

 

 

 

Kişisel Gelişim Seminerlerindeki  konularımız aşağıdaki gibidir;

 

 

 

-          AMAÇ!!!      -      HEDEF BELİRLEME….            Bir amacın yoksa, bir hayatın  yoktur.

 

Sokaklar, caddeler, şehirler hep kendisini unutmuş insanlarla dolu. Gerçekten gururlu, güvenli, ne istediğini bilen, bilge, yani kısaca dostun olmasını isteyeceğin türden insanların sayısı giderek azalıyor. Dünyadaki korku seviyesi arttıkça, insanların özbenlikleri de o kadar siniyor. Kendileri gibi değil de kendilerinden istenildiği gibi yaşamayı seçiyorlar.  Oysa kendini yaşamamak ölmektir. Kendini yaşamak için içindeki sese kulak vermeli ve uğraşmalısın. Sürekli çaba harcamalısın.   Ve bir yerden başlamalısın…

BİR DEĞİL ÜÇ HAYATINIZ VAR!   İş hayatınız, aile hayatınız ve kendi hayatınız…..

Sizlere hayatınızda yaşadığınız sorunları fark etme, tanımlama, olumlu bakış açısı getirme, hedefleri belirleme, hedeflere ulaşmada uygun çözüm yollarının bulunması, seçilen çözümün uygulanması ve uygulamaların değerlendirilmesi konularında yaklaşımlar getiriyoruz…

 

           

 

-          EFT MUCİZESİ (Duygusal Özgürleşme Tekniği)

 

Bu yöntemi öğrendiğiniz zaman sizi mutsuz, umutsuz ve karamsar yapan, içinize korku salan tüm olumsuz duygulardan kurtulacaksınız.  Gelecek korkusuna, sınav korkusuna, parasız kalma korkusuna, kaybetme korkusuna ve aklınıza gelebilecek tüm korkuları ortadan mucizevî bir biçimde kaldıran bu tekniğin başarısı %80-90 lara varmaktadır. EFT kolay öğrenilen, kolay uygulanan ve psikoloji, enerji sistemi, teşhis  ve tedavi konusunda hiç bir eğitimi zorunlu kılmayan, öğrenen herkesin rahatlıkla uygulayacağı bir yöntemdir.

 

 

-          1- KUANTUM MUCİZE KURSU (4 haftalık bir çalışmadır) ilk çalışma

 

Şu anda "Kuantum Olasılıklar Sahası'nda seçmiş ve oluşturmuş olduğunuz hayatı yaşamaktasınız. Oluşturduğunuz yaşama şöyle bir bakın, özellikle sağlığınıza, aşk ilişkilerinize, evliliğinize, aile ilişkilerinize, iş ilişkilerinize ve parasal durumunuza… Yaşamınızdaki bu alanlardan memnunsanız ne ala ama memnun değilseniz o zaman Kuantum Mucize Kursu'na bekliyorum. Bu güne kadar bu çalışmayı uygulayan hemen hemen herkes kendi mucizesini oluşturdu. Bolluğu ve bereketi, aşkı ve sevgiyi, sağlığı ve varlığı yaşamlarınızda nasıl getirdiğinize şaşıracaksınız, oluşturduğunuz mucizeler sonucunda kendinizle gurur duyacaksınız. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim sonuca sizde şaşırcaksınız.

 

 

      -    2- İMAJİNASYON TEKNİĞİ  (4 haftalık bir çalışmadır) sonraki çalışma

 

Bu teknik sayesinde hayalleriniz gerçekleşecek. Bilimadamları zihnin saf bir yapısını keşfettiler. Bu yapı bizim yaşamlarımızdaki hedeflerimizi gerçekleştirmemizi sağlıyor. Zihin gözü ile gördüğü ile zihninde canlandırdığı arasındaki farkı bilemiyor. Ancak bu çalışmanın iki püf noktası var. 1.si Beyin Frekansının Alfa Modunda olması 2.si ise duyguların kimyasallarının harekete geçirilmesi. Bu nedenle bu calismada beyin dalgalari Alfa ve Tetha frekanslarına indirilerek, ego'sal bilinçten uzaklastırılacaktır, bu sayede kişilerin zihinsel enerjleri hedef noktaya yönlendirilerek, arzu edilen seçimin gerçeklesmesi üzerine çalışılmaktadır. Ayrıca bu çalışma esnasında kişilerin kendileri hakkındaki olumsuz inançları da değişime uğrayacaktır Bu çalışma sonrasında katılımcılara bazı "metafor" lar verilecek, çalışma şekilleri gösterilecektir. Katılımcılar verilen çalışmaları duzenli olarak uygularlarsa yaşamlarında güçlü bir değişim-dönüşüm yaşayacaklardır. Kişisel gelişimleri için Kuantumsal  bir sıçrama yapabileceklerdir. Bu çalışmayı anlatmak mümkün değildir bunu deneyimleyerek yasamanızı öneririm.

 

 

 

 

-          HERŞEY SENİNLE BAŞLAR! (kendini tanıma ve barışma)

 

-          KENDİNİZİ ŞİFALANDIRIN (bedensel ve ruhsal yenilenme çalışmasıdır) 4 haftalık bir çalışmadır

 

-          BİREYSEL ŞİFA ÇALIŞMALARI (hastalıkların teşhis/tedavi ve enerjisel blokaj çözülmesinin sağlanması)

 

-          NEGATİF ENERJİDEN KORUNMA  ( negatif yüklendiğimizi nasıl anlarız ve nasıl kendimizi koruruz)

 

-          İNSAN İLİŞKİLERİNDEKİ PÜF NOKTALAR

( İş ve özel yaşamda kullanabileceğimiz insan ilişkilerindeki püf noktalar)

 

-          EVRENE SİPARİŞ VERME SANATI (Hedef belirleme, inanç kalıplarınız kaderinizi etkiler)

 

-          BOLLUK BEREKETLİK SEMİNERLERİ (bolluk bereketliği kendimize nasıl çekeriz.)

 

-      GRUP TERAPİLERİ (10 kişilik guruplar halinde deneyimlerin aktarıldığı bir çalışmadır. )

                                                

 

Günün şartlarına ve gurubun talebine göre de oluşan seminerler yapılmaktadır. Önemli olan sorunu değil çözümü insanlara sunabilmek ve bunu herkesle paylaşabilmektir. Bu yüzden seminer konularını  katılımcılar oluşturur. Nasıl mı? Şuana kadar bizlerle birlikte seminerlere katılan dostlarımız bize yeni seminerler için bilgi verdiler, kısaca bize rehberlik ettiler ve bizde onlara uygun sadece çözüm odaklı olan konularla onları tamamlamaya çalıştık.

 

Seminerlerimiz de takım olmayı hedefleriz, bizler eğitmenken aynı anda katılımcılar sayesinde katılımcı ve hatta hatta öğrenci olur  hocalarımızdan  yeni bilgileri yaşayarak alırız ve sonra bunları herkesle paylaşırız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RUHSAL KOÇLUK  

 

 

Gelecek kaygıları, geçmişin pişmanlıkları, kariyer stresi, aşk acıları, ayrılıklar, kayıplar, büyük heyecanlar… Ömrümüz boyunca sayısız olay giriyor hayatımıza. Hepsi yaşamımızı, bakış açımızı etkiliyor, bazen kim olduğumuz ve nasıl yol aldığımız gerçeğini değiştiriyor, şekillendiriyor. Gün içinde yaşadığımız olaylar bile bizde izler bırakıyor; bazen en ufak bir terslik, kaynağını bilmediğimiz bir yerden gelen aşırı tepkiler vermemize sebep oluyor.

 

Bazen duygusal olaylara fiziksel tepkiler veriyoruz;  hastalanıyor, direncimizi kaybediyoruz. Bazen de sebepsiz korkularımız nedeniyle kıpırdayamaz hale geliyoruz. Zaten karmaşık olan insan doğası ; teknoloji çağının hızlı temposu, ilişkilerin tortuları ve rekabet ortamı içinde iyice karmaşık hale geliyor. Belki de bu yüzden, zaman zaman çözümü  çok basit olan meseleleri bile çözecek gücü bulamıyoruz kendimizde. Buna karşılık, üst üste olumlu olaylar yaşadığımızda, en önemlisi de sevgi alışverişimiz yolunda gittiğinde, kendimizi aşıyor; beklenmedik başarılar gösteriyor, etrafa neşe saçan, dengeli insanlar haline geliyoruz. Hayat her zaman yolunda gidecek diye bir kaide yok, hatta çoğu zaman zorluklar ve aşılması gereken engellerle boğuşuyor, özümüze erişemeden, potansiyelimizi tam olarak kullanamadan geçiriyoruz ömrümüzü.

 

İşte duygusal olarak kabımıza sığamadığımız, hayatın yükünü taşıyamadığımız bu anlarda ruhsal koçlar imdadımıza yetişiyor. Bizi özümüze döndürüyor, rahatlatıyor, hatta özgürleştiriyorlar.

 

Travma çözümlemesi, yaşanan travmatik olayları küçük parçalara bölerek ve kişiye kaynaklarını hatırlatarak, imgeleme ve beden farkındalığı yoluyla olumsuz izleri silmek diye tanımlayabiliriz. Bu çözümlemeler neticesinde varmak istediğimiz nokta, kapsitesi daha geniş bir sinir sistemi. Bu sayede olumsuz duyguları ve olayları daha iyi tolere edebilir; olumlu duyguları ve olayları ise daha uzun süre ve daha derin yaşayabilir hale geliriz. Ayrıca Geçmişinizde Tamamlayamadığınız Hareketler bölümünde  geçmişinizde söylemek isteyipte söyleyemedikleriniz üzerine çalışmalar yapılarak ruhunuzda ve bedeninizde daha çok sevgi için yer açılır.

 

Terapi sonucunda hayatınızdaki en önemli değişiklik ise;

 

ANI YAŞABİLMEK VE OLANI OLDUĞU GİBİ KABUL EDİP YAŞAM YOLUNUZA DAHA SAĞLIKLI DEVAM ETMEKDİR.

 

 

 

 

YOLUNUZ IŞIK GÖNLÜNÜZ SEVGİYLE DOLSUN …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REFLEKSOLOJİ  ÇALIŞMALARI

 

 

Refleksoloji, basit ve etkili bir tamamlayıcı tedavi yöntemi olup, “Ayaklar bedenin aynasıdır” prensibinden yola çıkarak vücuttaki gerilimi almak ve rahatsızlıkları düzeltmek için ayaklardaki refleks bölgelerine baskı uygulanmasıdır. Her organın, ayaklarda yansıdığı bir yeri bulunmaktadır ve organ yansıma alanı ile ilişki içerisindedir. Örneğin ayaktaki karaciğer noktasına baskı uygulayarak karaciğeri uyarmış olursunuz.

 

Bu yöntemle vücudun bloke olmuş enerjileri çözülür ve bedenin kendi kendini iyileştirme mekanizmasının çalıştırılması sağlanır. Böylece, belirli rahatsızlıkları iyileştirebilir ve genel anlamda fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlık geliştirilebilir.

 

Refleksolojinin amacı mümkün olduğunca hızlı ve kolay bir şekilde vücudu ve zihni yeniden canlandırmaktır.

 

 

 

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru