09.05.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
NEW AGE  

SON GÜNLERİN EN GÜNCEL KONUSU NEW AGE

  Aslında son günlerin değil de, son yılların en çok tartışılan konularından biri de “New Age” adıyla anılan Yeni Çağ Akımı. Doğal olarak özü iyi anlaşılmadığında sadece dışsal uygulamalar ve yapılacak birkaç hareket olarak ele alındığında, bu konuda tüm diğer düşünsel ya da pratik uygulama gerektiren konular gibi popüler bir akımdan, rahatlamayı amaçlayan bir moda görüş olmaktan öteye geçemiyor ve yozlaşmaya da çok uygun bir ortam hazırlayabiliyor.
  Oysa 
“New Age” sadece popüler bir akım değil, aynı zamanda da disiplinli bir yaşam felsefesi de içeriyor. Ama tüm felsefi konuların gerektirdiği gibi bu konuyu da iyice anlamak için derinine inmek ve özde ne söylemeye çalıştığını anlamaya çalışmak önemli. Gösteriş için yakılan tütsüler, mumlar ve sık sık tekrarlanan ‘farkındalık, gevşeme’sözcükleriyle elbette kimse bir adım ileriye gidemez. Sadece, ‘ben de varım’ demek için bir moda akıma katılmış olur.

  Arayanın Ne Aradığını Bilmesi
  Yaşam öyle bir bütün ki, hiçbir akımın, size bir anda bugüne kadar duyduklarınızdan  apayrı şeyler söylemesi mümkün olamıyor. Siz arayansanız, aradığınız yolu Tao ’da , Buda ’da, Ezoterizm 'de, Astroloji 'de yahut tercih ettiğiniz herhangi bir felsefi ekolde veya binlerce yıldır gezegenimize hizmet veren manevi eğitim metotlarının tümünde bulabilirsiniz. Bu noktada en önemli konu: “Arayanın Ne Aradığını Bilmesi ve Arayanın Bakışı”…

 Amaç bakışı yenilemek, yeni perspektif, yeni bir görüş kazanmaksa, bu yeni görüşü size bir film, bir dost sohbeti, bir insanın başına gelen anlamlı bir olay ya da dünyanın her gün yaşamakta olduğu tüm olaylar fısıldayabilir. Yani kısacası her şey, ‘Bizde başlıyor, bizde bitiyor’.. 
 Her akım o dönem için pozitifi ile negatifi ile izleyenlerine mutlaka bazı bilgiler verir, bazı anlayışlar aktarır. Bunları nasıl değerlendireceğiniz, sizin sağduyunuza kalmış. Sağduyu eksikliğinin zarar vermediği hangi konu var ki!...

  NEW AGE BİREYSEL GELİŞİMİN HABERCİSİ
  Bizim çağımız öncelikle zihinsel anlamda bir değişimi gerçekleştirme çağı… Çevremizde olup bitmekte olan olayların tümündeki bütünleşme ve küreselleşmeyi, teknoloji aracılığıyla her an  izleme şansına sahibiz.İçinde bulunduğumuz bu hızlı süreçte birbirimizle iletişim içinde olmaya zorlanıyoruz. Yani “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” tarzındaki anlayışlar yerini bütünsel anlayışlara terk ediyor.
  Toplu haberleşme ve iletişim araçlarının yaygın bir ağ şeklinde dünyanın dört bir yanını sarmasının en büyük faydası, kitleleri ilgilendiren toplumsal, sosyolojik, ekonomik ya da jeolojik olayları anında duymamızı sağlamasıdır. Kitle iletişim araçlarının bu noktada büyük faydası var. Öyle anlaşılıyor ki yeni bir çağa girerken bireyin kişisel değişimi ön plânda yer alacak ve ekip ruhu tüm çalışmaların merkezî noktası olacak.
  Düşünce ve anlayışta meydana gelecek olan bu değişim hepimize tek bir şey öğretecek: 
“Kim olursan ol, nerede olursan ol; eğer yalnızsan, enerjini, bilgini, aklını ve vicdanını kendi dışında olan diğerleriyle paylaşamıyorsan değişimini birey olarak gerçekleştiremiyor, Bütün’e katılmanın zenginliğini, bereketini ve ahengini yaşamıyorsun.”

  Birlik ve Beraberlik
  New Age adı da verilen Yeni Çağ akımının kaynağı; Ruhsal Bilgi, Ruhsal Görüş, Bütünsellik, Birlik ve Beraberlik. Daha açıkçası insanlık yaşamını birleştirme, bütünleştirme idealini taşıyor ve herkese, tek başına hiçbir şey yapılamayacağını, evrimleşmenin bütünsel olduğunu, insanlık ailesi olarak hep birlikte bir sıçrama yapabileceğimizi anlatmaya çalışıyor. Yeni Çağ akımı, bütün varlıkların “Bir’in ve Bütünsel Olan ’ın” bir parçası olduğunu ifade ediyor. Yeni Çağ akımının öncüleri, uygulamada ‘Birliğin Mükemmel Yasaları’na uymakla kozmik dengenin kurulabileceğini çok iyi biliyorlar ve bu bilgiyi uygulamaya çalışıyorlar. Gerçek uygulayıcılardan söz ettiğimizi belirtmeye gerek yok sanırız.

  Sevgi ve Sevinç
  Evren sonsuz sayıda birbirinin içine girmiş halkalar gibidir. Bu girişimde, her birimiz diğerini tamamlar ve sürekli olarak diğerleriyle birlikte değişir ve yenileniriz. Evrende her şey Tek’e, Bir’e, Bütün’e aittir. Hiçbirimiz istesek de istemesek de bu Bütün’ün dışında kalamayız.
Bize bu Birlik ve Bütünlük kavramını anlatabilmek için her gün pek çok olayla karşılaştırılıyoruz.Olaylar hızlanacak,bir süre sonra herkes kendi özgür iradesiyle, sevgiyle,sevinçle yaşama katılmayı ya da katılmamayı seçecektir.Bütün’e ait bilgiye katılmak ya da katılmamak için özgür vicdanımızla kendi kişisel kararımızı verdikten sonra dünya yaşamımızdaki farklılıkları ve ayıklanmaları da sevgi ve sabırla kabullenmek kolaylaşır.Buna dalgayla birlikte akmak, bir tür sörf hareketi demek de mümkün. Sörfümüzdeki başarı sadece bize aittir. Dalgalarla akmayı sevmiyorum, sahilden seyretmek daha güzel demek şansımız da vardır elbette…

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru