09.05.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
HAYAL GÜCÜ  
Hayal Gücü

finenaturewalklm9.jpg
Bazı kelimeler hiç de hoş olmayan çağrışımlara sahiptir. Hayal gücü de böyle bir kelimedir. Eskiden eli kalem tutan, duyarlı fikirler üreten, şiir yazıp beste yapabilen birinin hayal gücüne sahip olması zaten beklenirdi. Ama günümüzde bu kelime herkese aklına isteri geçiren kadınları ya da sinir buhranından mustarip erkekleri çağrıştırır gibidir. İnsanlar, aslında incelemeleri gereken deneyimleri "Aman canım! Hayal gücünün bir oyunudur'" diye geçiştirmektedirler.

Ama kontrollü hayal gücü ya da yönlendirilmiş imgeleme, okült konularla uğraşmak isteyenlerin etrafını çeviren esrar perdesinin aralanmasını kolaylaştıran bir anahtardır. "İrade" ile "hayal gücü" arasında bir çekişme olduğundai hayal gücü daima galip gelir. Hayal gücünüzle anlaşma halinde değilse, irade gücü işe yaramaz.

Kalabalık bir caddenin iki yanındaki kaldırımlar arasına iki metre genişliğinde bir bant çizsek ve size, bu bandın içinde kalarak karşıya geçmenizi söylesek, herhalde herhangi bir korku duymaksızın bunu yapardınız. Peki ya sizi alıp otuz katlı bir apartmanın üst katına çıkarsak ve aynı genişlikteki bir kalası karşı apartmanın en üst katına dayayıp geçmenizi söylesek? Sanırım, hayal gücünüzü kullanıp hiçbir şey olmayacağına ve adeta caddenin karşısına geçmek gibi olduğuna kendinizi ikna etmedikçe, istediğiniz kadar irade gücünüzü kullanın, öte yana geçemezsiniz.

Bizleri tehlikeden ve aptalca işlere gözü kapalı atılmaktan alıkoymak üzere içimizde bazı belirli koruyucu mekanizmalar işlemektedir. Bir kimse hayal gücünün "hayır" dediği yerde hala bir işi yapmak istiyorsa, kendi kendisini boşuna riske sokuyor demektir. Çünkü bir insan önceden imgelemeden, hayalinde canlandırmadan bir işi zorla yapmak istiyorsa, bu durum onun sağlığına negatif yönde bile tesir edebilir.

Çocukların sınav günlerinde, hele de derse çalışmamışlarsa gerçekten hastalanabildiklerini mutlaka görmüşsünüzdür. Büyükler de onlardan farklı değildir. İstemedikleri işlerde çalışan kişiler, bunu şuurlu olarak kendilerine itiraf edemedikleri için, hem işten uzak kalmalarına hem de çevrelerinden sempati görmelerine neden olan hastalıkları "yaratır"lar. Hepsi de hayal gücünün eseridir.

Hayal gücü imparatorluğu yıkabilir de, kurabilirde. Siz hayalgücünüzü geliştirir ve onu istediğinizde kontrol altına alabilirseniz, her istediğinizi yapabilirsiniz. İmgelemelerinize yol gösterebilirsiniz ama yönetemezsiniz. Bu da pratik isteyen bir şeydir ama başarılabilir.

Peki hayal gücümüzü nasıl kontrol altına alabiliriz? Bu, pratik meselesinden başka bir şey değildir. Sizi korkutan ve hoşunuza gitmeyen bir durumu ele alın ve hayal gücünüzü ikna ederek bundan korkmadığınızı ve korkmayacağınızı imgeleyin. Kendi yeteneklerinize sadık kalarak, hayal gücünüzü kontrol altına alırsanız, işte o zaman her şeyi yapabilirsiniz.

Sakın ola, hayal gücünüzü yönetmeye kalkmayın, ona sadece nazikçe yön gösterin. Onu zorlarsanız başarısız olursunuz. Ama onu yönlendirebilirseniz, sizin için imkansız olduğunu düşündüğünüz şeyler bile mümkün olur. Her şeyden önce "imkansız" diye bir şeyin olmadığına inanın.


T.L. Rampa - 30 Derste Ruhsal Güçleri Geliştirme - Ruh ve Madde
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru