09.05.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
İMGELEME TEKNİĞİ İLE TEDAVİ  
İMGELEME TEKNİĞİ İLE TEDAVİ

Aklımızın eşik altı bekçilerini aşalım.. irademizin bilinçaltımıza kodladığı 
olumsuzlukları yenmemiz için zihin- beden bütünlüğümüzü bir bütün halinde tutmak gerek.. 
Zihin mükemmel bir şifa kaynağıdır. Sorunu oluşturduğu gibi, var olan bir sorunu da çözer.

Ruhsal bir hayal gücümüz vardır. Bu güç hastalıkları oluşturabildiği gibi var olan rahatsızlıkları da ortadan kaldırabilir,öyle olması gerekmiyormu sizce?. 

Madem sırrı keşfettik hadi "o zaman hastalıklarımızı ortadan kaldıralım..

Beden, sipürütüel hayal gücünün -imgeleme- emirlerine itaat etmek zorundadır.

Böylelikle Hasta kişi,imgeleme tekniği ile değiştirilmiş bilinç hali oluşturup, zihnin dirençlerini ortadan kaldırdığında ,hasta şifa bulur,bulacaktırda. ..

negatif direnç gösteren düşünceler,"ben yapamam,"ben edemem,başarısızım,şeklinde gelen bilinç altı telkinler kişiyi hasta eder... 

İmgelemeyi tedavide etki-tepki edecek zihni size verdim,gerisini akılı biri çözebilecektir...

Qigong felsefesinde ana hedeflerden biri, zihin ve bedenin uyum dengesini korumak veya yeniden kurmaktır. Qigong'la kişi chi'sini toplayıp bir rahatsızlık veya engellenmenin oluştuğu bölgeye yöneltebilir. Qigong uygulayanlar, iyileşmekten de fazlasını kazanmaktadırlar.Bedendeki meridyenlerdeki enerji akışını düzenleyen bu sistem bedendeki azalan chi enerjisini yeniden artırarak, enerji tıkanıklığı olan bölgelerde akışı sağlamakta ve uygulayıcıların daha sağlıklı olmalarına yardımcı olmaktadır. Bedenin savunma mekanizmalarındaki enerjimiz , boyun arkasında omuzlarda kasılmalara ve enerji tıkanıklıklarına yol açar.Gerek kas ve sinir sistemi gerekse hormonal sistem sağlıklı olarak çalışmaz.Qigong 'la bedeninizin her bölümüne enerji akışı tekrar sağlanır, fiziki hareketler kaslardaki gerginliği ve kasılmaları ortadan kaldırırken, nefes egzersizleri doğal solunum ile bedenin daha iyi oksijen almasına ve aynı zamanda da zihnin dinginleşerek sakinleşmesine yardımcı olur.
Uygulamalar duruşlar, hareketler, nefes teknikleri ve zihinsel egzersizlerden oluşur. Duruşlar, ayakta durma , oturma veya yatmayı gerektirebilir. Hareketler, gerinmeleri içerir , yavaştır ve devinim içerir.Duruşlar ise ardışıktır.Nefes alma teknikleri alt karın (alt dantien), karın ve göğüs nefes alma - tutma çalışmalarını kapsar.Seslerle yapılan çalışmalar her bir organın ve meridyenin etkili olduğu tınılarla yapılır.Bu sesler, organları uyarırı ve organları iyileştirilir.Meditasyonlar ise zihnin bir bölgeye odaklanarak chinin o bölgeyi uyarması ve sağaltması amacıyla yapılır. Uygulamalar Taocu öğretide ve Çin Tıbbında bedenimizde varolduğuna inanılan enerji merkezleri, noktaları ve kanallarının; solunum, fiziksel ve zihinsel tekniklerle uyarılması ve enerji akışının doğru, dengeli bir şekilde sağlanması üzerine kuruludur.
Isınma egzersizleri, Bedeni uygun teknikler ile Qigong’a hazırlamaktadır.Solunum egzersizleri, doğru soluk alıp vermek ve enerjinin yönlendirilmesini sağlar.Baduanjin- Dokumanın Sekiz İpi,8 seri hareketten oluşan nefes ve bedensel enerji çalışmalarıdır.
Dao Yin, çok eski bir Çin beden-akıl çalışmasıdır.Dao Yin’le fiziksel esneklik ve enerji kanalları çalıştırılır.
Zhang Zhuang: Ağaç duruşları, Kök salma ve Demir Gömlek duruşlarıdır.Enerjiyi dönüştürüp topraklayarak yer küreye kök salma anlayışı ile yapılan çalışmaları kapsar.
Yi Chin Ching: Kas Tendon Değişim Klasiğidir. Tendonların güçlendirilmesine ve enerjinin yönlendirilmesi çalışmalarıdır. 
Kendi kendine canlandırıcı Taocu masaj: Lenf ve kan dolaşımımızı düzenleyen faydalı masajları kapsar.
Sağaltıcı Ses Bilgisi: İç organların sağlığına yönelik 6 farklı enerji çalışmasıdır.
Alt Dan Tien ısıtma çalışmaları, nefes ve meditasyonla alt dan teine yönelik yapılan çalışmaları içerir.
Ayrıca, bedensel, ruhsal ve zihinsel bütünlük için yapılan meditasyon çalışmaları da, üç zihni birleştirme meditasyonu,Dan Tien öğretisi, içsel gülümseme meditasyonu, kozmik iyileşme meditasyonu ,mikrokozmik yörünge meditasyonu, derin gevşeme-Fan Song Fa Gong’dır.
Kalp ve damar sisteminde, normal tansiyon, kalp atışlarında düzenlilik, normal seviyede kolesterol için olumlu etkileri vardır.Solunumun normal hale gelmesi, kan gazlarında normal düzeylere ulaşılması, astım ve bronşit için etkili olması söz konusudur.Bağışıklık sistemini güçlendirir, bağışıklı sistemi güçlü olduğu zaman, birey duygusal olarak bedenine yoğunlaşır, qi ve kan dolaşımı özgürce gerçekleşir, o zaman çoğu rahatsızlığı da yok olabilir.Kan dolaşımındaki etkileri ise; mikrosirkülasyonu geliştirir, vasküler spazmları önler, anjin, migren ve Reynaud Sendromunda (soğuk el ve ayak) yardımcı olur.Beynin kan akışını düzenler, beyin dalgalarını düzenleyerek daha sakin ve relax duruma getirir.Uzun yaşam için faydaları; bellek ve duyarlılığı geliştirir.Tansiyon , kolesterol ve hormon faaliyetleri, böbrek fonksiyonları, işitme , deri esnekliği , kemik yoğunluğu , bağışıklık fonksiyonları ,sindirim , denge , esneklik , güç gibi alanlarda etkilidir. Serbest radikalleri yok eder. Düzenli olarak yapılan Qi Gong egzersizlerinin, kişinin yüksek seviyede elektrik, manyetik ve sub sonik dalga yayma yeteneğini arttırdığı bilimsel olarak saptanmıştır. Qi üzerinde çalışanların bu yeteneği Çinde şifa alanında geniş ölçüde değerlendirilmektedir. Günümüzde Çinde yüzlerce Qi Gong hastanesi ve kliniği mevcuttur. Bu merkezlerde Qi Gong terapisi, ya tek başına veya akupunktur, bitkisel yöntemler ve Batı tıbbıyla işbirliği içinde romatizmadan kansere kadar pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru