09.05.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
YARATICI İMGELEME İLE HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİN  
Yaratıcı İmgeleme İle Hayallerinizi Gerçekleştirin!

Her gün, her dakika ve hatta her saniye hayal gücünüzü yani evrenin yaratıcı enerjisini kullanarak  kendi hayatımızı yaratıyoruz. Farkında olarak ya da olmayarak gerçekleştirdiğimiz bu eylemin ismi  “yaratıcı imgeleme”.

Yaratıcı imgeleme tekniğini bilinçli olarak kullanarak yaşamımızı hayalini kurduğumuz sağlık, iyi ilişkiler, mutluluk ve refah, rahatlama, bolluk ve bereket ile zenginleştirmek  mümkün. Tek yapmamız gereken birkaç basit prensibi anlamak, zihnimizde bir resim yaratmak ve yarattığımız esere sonuna kadar “olumlu duygular ile” sadık kalmak.

Niyetinizin illa fiziksel, duygusal, zihinsel ya da ruhsal olmasına ya da bunlardan bir tanesini seçmenize gerek yok. Mükemmel bir gevşemenin hayalini kurarken aynı zamanda düşlerinizi süsleyen yeni bir evi, aradığınız doyumu size yaşatacak iş pozisyonunu imgeleyebilirsiniz. Hayalleriniz ve yaratıcılığınız söz konusu olduğunda, limit sizsiniz!

Yaratıcı İmgeleme Nasıl İşliyor?

Enerji tıpkı mıknatıs gibi manyetiktir ve belirli bir titreşime sahip enerji kendisine benzer titreşimde enerjileri çeker. Aynı şey duygu ve düşünceleriniz içinde geçerli; ne düşünüyorsanız o'sunuz! Hayallerimiz ilk önce zihinsel boyutta gerçekleşirler. Bir hayal ya da düşünceyi zihninizde tutmak bile bir enerjidir ve aklınıza gelen, olumlu ya da olumsuz mutlaka başınıza da gelecektir. Evren yalnızca sizin gönderdiğiniz titreşime cevap verir. Evet, inanması güç ama bu kadar basit!

Etkili Bir Yaratıcı İmgeleme İçin 4 Adım

1- Hedefinizi Belirleyin!

Gerçekleşmesini istediğiniz şeye karar verin. Niyetinizin ne kadar önemli olduğu konusunda endişe etmeyin. Alıştırma olması açısından yakın gelecekte gerçekleşebilecek küçük niyetler ile başlayabilir ve uzun vadeli hayallerinizi yaratmak için gerekli zihinsel yatırımı yapabilirsiniz.

2- Net Olun!

Gerçekleşmesini istediğiniz durumu olmasını istediğiniz biçimde ve şu anda zaten gerçekleşmiş gibi   hayalinizde canlandırın. Kendinizi o durumun içinde görmeye çalışın ve ayrıntıdan kaçmayın.

3- Odaklanın!

Niyetinizi gün boyunca aklınıza gelen her an zihninizde canlandırın ve onun yaşamınızın ayrılmaz bir parçasına dönüşmesine izin verin, net ama hafif ve yumuşak bir şekilde odaklanmaya özen gösterin. Unutmayın; bir niyet için çok fazla enerji üretmek yardımdan çok engel oluşturur!

4- Onaylayın!

Kendi kendinize olumlu bildirilerde bulunun. Buna “onaylamalar” adı verilir. Onaylamaları kullanırken kuşku ya da güvensizlik gibi duyguları saf dışı bırakmaya gayret gösterin. Onaylama cümlelerinizi gelecek değil şimdiki zamanda, “-mış gibi” kullanın ve daima olumlu olmalarına dikkat edin. Olmasını istemediğiniz şeyleri değil, olmasını istediklerinizi dile getirin.

Unutmayın!

Yaratıcı imgeleme yalnızca tüm bireylerin en yüksek iyiliği adına kullanıldığında etkili olur; zararlı ve bir başka varlığın aleyhinde amaçlar için kullanıldığında bumerang gibi size geri dönecektir. Hedefler gerçekleşmeden önce sık sık değişebilecekleri gibi sizin için eski cazibelerini yitirebilirler. Bu gibi durumlarda ısrarcı olmayın ve ilginizi yitirmişseniz her zaman yeni bir niyete odaklanabileceğinizi bilin.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru