20.09.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
USUİ REİKİ VE ÇAKRALAR  

USUİ REİKİ VE ÇAKRALAR

                    USUİ REİKİ (Reyki biçiminde okunur) Japonca bir sözcük olup evrende var olan bir çok enerjilerden sadece bir tanesidir. Ve kelime anlamı olarak Evrensel Yaşam ve Şifa Enerjisi'dir. Bu doğal enerji, evrende yaratıcı güç tarafından kişilerin elleri ile akar. Şöyle ki; Bütün dünyada var olan ve yeni çağ döneminde Türkiye'de bir doğal şifa ve tamamlayıcı tıp yöntemi olarak her gün yaşam biçimimizin parçası olan Reiki pek çok kişi tarafından; gerek ruhsal gelişim, gerek bedensel gelişim, gerekse zihinsel gelişim amacı ile kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Aynı zamanda şifa etkili bir enerjidir. İnisiye olan kişi ellerini kullanma yolu ile Reiki enerjisini aktarmaktadır. Reiki' ye bir master tarafından inisiye olan kişi tarafından bu enerji kullanılabilir. 
         
               Günümüzde bu tamamlayıcı terapi olarak dünyada hastane ve kliniklerde kullanılır. Ancak modern tıp yerini asla tutmaz sadece tıbbi tedavinin yanı sıra bedensel, zihinsel ve ruhsal arınmanın da ilk basamağıdır diyebiliriz. Ayrıca şifa arayanlar ve şifa vermek isteyenler Reiki' den faydalanabilirler, çünkü bu enerjiyi almak isteyen kişi, nasıl ki yaşama gelişimiz ve bir amacımız varsa evrensel yaşam ve şifa enerjisini kullanırken de bir amaca sahip olmaktadır. Bireyin kendi kendini tedavide kullandığı yaşam enerjisinde; enerji verici kişi alıcıdır. Aynı zamanda Reiki enerjisini verme yetkisine sahip bir kişi bir başka kişiye bunu aktarıyorsa; enerjiyi akıtan kişi vericidir, çünkü kanaldır, enerjinin aktığı kişide alıcıdır. Eller ise birer araçtırlar. Burada Reiki enerjisi ise güç görevini, şifa gücü görevini üstlenmektedir. Reikinin iyileştirme yöntemi ince düzeydeki enerjiyi eller yoluyla vücudun enerji sistemine aktarma tekniğidir. Bedenimiz kas, kemik, sinir, damar, organ vb. yapılardan oluşmaktadır. Aynı zamanda bedenimizde ince düzeyde bir enerji sistemi vardır. Ve bu sistem aracılığıyla ''evrensel yaşam gücü enerjisi''bedenimizde dolaşır. Bu ince düzeydeki enerji sistemi fiziksel bedenimizi saran enerji bedeninde oluşur, düşünce ve duygularımızın işlemine katkıda bulunur.
                             
                Enerji bedenlerin chakra denilen enerji merkezleri vardır. Chakralar yaşam gücünün fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenlerdeki dolaşımına imkan sağlayan supap gibidir. Bedenimizde enerji meridyenleri ve nadalarımız vardır. Bunlar ırmak veya akıntı gibidirler ve evrensel yaşam gücü enerjisini fiziksel bedenin tamamına taşırlar. Bu yolla bedenimizin sistem ve fonksiyonlarının dengelenmesini sağlarlar.Fiziksel vücudumuz canlıdır, çünkü evrensel yaşam gücü enerjisi onun içinde dolaşır. Bu yaşam gücünün düşük ya da tıkalı olduğu zamanlar daha kolay hasta olur, fakat yüksek olduğu ve serbestçe dolaşabildiği zaman da sağlığımızın korunması ve devamı çok daha kolaydır. Yaşam gücü enerjisinin akışını ve dolaşımını zayıflatan ve engelleyen bir unsur da strestir. Stres çelişen düşünce ve duygulardan doğar ve ince düzeydeki enerji sistemine yerleşir. Stresi oluşturan öğeler arasında korku, kaygı, şüphe, kızgınlık, endişe ve huzursuzluk gibi duygu ve düşünceler vardır. 

                   Tıbbi araştırmalar strese sürekli maruz kalan bir bedenin kendi kendini onarma, yenileme, ve koruma yeteneğini bloke ederek zayıflattığını belirtmiştir. Amerikan Stres Enstitüsü, doktorlara başvuranların %75 ile %95 inin stres reaksiyonu sonucu rahatsızlıklar olduğunu tespit etmiştir. Çözülmemiş stresin etkileri hafif baş ağrısından kalp hastalığı, sindirim bozuklukları, solunum ve deri hastalıkları gibi büyük çapta sağlık sorunlarına kadar çeşitlilik gösterebilir. Reiki, çözülmemiş stresin fiziksel ve duygusal etkilerini gidererek enerjiyi dengeler ve canlılık kazandırır. Tıkalı meridyenlerini, nadalarını ve chakraları yavaşça ve etkili bir şekilde açan enerji bedenlerini temizler ve insanı rahatlatarak huzur duygusu verir. Reiki enerjisinin aklı ve şuuru vardır. İnisiye olan kişi bu enerjiyi kullanırken akıl ve şuur sahibi olan bu enerjiden kanal olarak oldukça pozitif anlamda yararlanır. Somut veriler elde eder. 

                  Her bir birey yaşam enerjisi ile dünyaya gelmektedir, doğumumuz esnasında çoğu insanda tıkanan enerji; hayatımızın ilerleyen yıllarında enerji kanalımız işte bu devrede Reiki' ye kişi inisiye edildiği takdirde enerji kanallı açılmak suretiyle tekrar bu enerji kullanımını yaşayabilir. Ancak dünyaya gelişimizle birlikte bazı kişilerde de bu enerji tıkanmadan akabilir fakat bu enerjinin bilinçli kullanılması çok önemlidir. Özel bir yeteneğe sahip olmanızı gerektirmez. Reiki bir inanç sistemi değildir. Çünkü ister inanın ister inanmayın inisiye olduktan sonra bu enerji kullansanız da kullanmasanız da enerji vücudunuzdan akar kaybolmaz. Reiki bir din yada tarikat değildir. Bir kişi yada zümreye ait değildir. Kullanımı son derece kolaydır. 
SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru