20.09.2020
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
REİKİNİN TARİHÇESİ  

REİKİNİN TARİHÇESİ
Geleneksel Reiki'nin öyküsü 1900'lerin başlarında, Japonya'nın Kyoto kentindeki Doshisho Üniversite'sinin Rektörü ve aynı zamanda Hristiyan bir rahip olan Mikao Usui(doğumu: 15 Ağustos 1865) ile başlar.Öğrencileri ondan İsa'nın şifa yöntemini öğretmesini ister. Usui bu işi öğrenmek için 1914 yılında Japonya'da Kyoto yakınlarında kutsal kabul edilen Kurama Dağı'na çıkar. dağda 21 gün oruç tutmuş, dua etmiş, meditasyon yapmış ve bu şekilde sorularına cevap aramıştır. Allah'a kendisine kutsal ışığı göstermesi için yalvarmıştır.

 

 MIKAU USUI

 

Yirmibirinci günü hala şifayı öğrenememiş ve sorularına yanıt bulamamış bir şekilde geri dönmeye karar vermiştir. Gece sabaha karşı oturup düşünürken, ufukta parlak bir ışık topunun kendisine doğru gelerek üçüncü gözünün olduğu yere çarpmıştır. Bunun arkasından bayılmış ayıldığında ise Reiki sembollerini görerek dağdan inmeye karar vermiştir. Bu enerjiye Reiki adını vermiştir. Sensei, bu şifa yeteneğini Kyato'nun fakir mahallelerindeki yolsuların tedavisi için kullanmış ve burada 7 yılını geçirmiştir.

Bu büyük şifa enerjisinden herkesin faydalanmasını sağlamak için 1921 yılının nisan ayında Tokyo Aoyama-Harajuku da Reiki Ryoho'yu kurmuştur. Burada bedensel ve Ruhsal rahatsızlığı olan kişilere tedavide bulunmuş ve dersler vermiştir.

 

1923 yılının Eylül ayında gerçekleşen Kanto depreminde yaralana binlerce kişiye şifa vermiş ve bu şifayı birçok kişiye de öğretmiştir.1925 yılında çalışmalarını ilerleterek Nakano'ya taşınmıştır. Ülkenin birçok yerinde yeni klinikler kurmuştur. Bu şifa ve öğreti seyahatlerinin birinde 9 Mart 1926 yılında, 62 yaşındayken dünyadaki yaşamına veda etmiştir. Reiki'yi uyguladığı bu dönem içerisinde 2 bin öğrenciyi uygulamacı, 16 öğrenciyi de usta seviyesine getirmiştir.

 

 CHUJIRO HAYASHI

 

Ölümünden sonra yetiştirdiği ustalardan biri olan Emekli Deniz Kaptanı Chujiro Hayashi halefi olarak yerini alır. Hayashi de 16 üstat yetiştirir ve Tokyo'da Reiki Şika Kliniği açar.

Bu arada Japon asıllı bir Amerikalı olan Bayan Hawato Takata 1935 yılında Hawaii'den bu kliniğe ciddi hastalıkları için tedaviye gelir. Klinikte ifa bulur iyileşir ve burada Reiki'yi öğrenir. Hawaii'ye döner ve orada şifa uygulamaları yapar.1938 yılında Bayan Takata'yı Hawaii'de ziyaretine gelen Hayasihi onu Master yapar.

 

 HAWATA TAKATA

 

1941 yılında Hayashi'nin ölümüyle halefi ilan ettiği Bayan Takata GrandMaster olur. Takata 1970-80 yılları arasında 22 master yetiştirir. Batıdaki Reiki uygulayıcılarının büyük çoğunluğu bu 22 master'ın öğrencileridir. Bu sayede Reiki Şifa enerjisi öğretisi tüm dünyaya yayılmıştır.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru