09.05.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
TEKRARDOĞUŞ  

Tekrardoğuş

Tekrardoğuş 1

Klasik tanımıyla tekrar ete girmek, tekrar doğmak, tekrar bedenlenmek anlamına gelen tekrardoğuşu Batı'da ilk defa bir realite olarak ortaya koyan Allan Kardec'tir. 

Tekrardoğuş, bir tekamül aracı olarak, evrensel bir yasadır. Tekamül etmekte olan her ruh varlığı, madde içinde deneyim ve görgüsünü artırmak için çeşitli bedenler ve kimliklere bürünerek, sayısız kereler maddesel alemlere bağlanırlar. Tekrardoğuş bir inanç değil İlahi bir yasadır. 

Bir tek hayat içersinde bile görüş ve düşüncelerimizin değişip geliştiğini göz önüne alırsak daha iyiye doğru sonsuz gelişim için tekrardoğuşların evrensel bir yasa olduğunu da kabul etmemiz zor olmaz. Her tekrar bedenleniş sonsuz tekamüL yolunda eksiklerimizi tamamlamak için yaratılmış fırsatlardır. İşte insan, hayatlar boyunca bu tecrübeyi yaşar durur. Daima değişim içerisinde çeşitli realiteleri yaşayarak değişmeyecek gerçeğe ulaşmak ister. 

Her enkarnasyon ruhun bilgisini artırır ve onun evren yasalarına nüfuz etmesini sağlar. Evrende her yer varlıkla ve hayatla doludur. Her ortam bir tekamül yeridir ve varlıklar burada yaşayarak bilgi ve tecrübe edinirler. Tekamül ortamları sonsuz olduğu gibi tekrardoğuşlar da sonsuzdur. Tekamülün sonsuzluğu yanında sadece dünya bilgi ve tecrübesini göz önüne alsak bile, bir insan ömrünün bu kadar bilgi ve tecrübeyi elde etmesine zamanı ve enerjisi yetmez. Bu nedenle de tekrardoğuşlarla yeni imkanlar sağlanır ve tekamül hızlandırılır. 

Şuurlu, iradeli ve etki gücüne sahip ruh, İlahi İrade Yasalarına uyarak, madde kainatında sürekli bir yolculuğa çıkmıştır. Maddeyi tanıyacak, bilgi ve görgüsünü arttıracak, ona hakim olarak maddeyi de geliştirecektir. Ölümsüz dediğimiz ruh varlığının uçsuz bucaksız, bildiğimiz ve bilmediğimiz, algıladığımız ve algılayamadığımız madde kainatını tanıması bir ömre sığacak bir iş değildir. Bu nedenle tekrardoğuş, tekamülün gerçekleşmesini sağlayan bir süreçtir, bir işlemdir. Kesinlikle amaç değildir. 

Tekrardoğuş insanlık kadar eskidir. Bilebildiğimiz insanlık tarihi içerisinde hemen her topluluğun bazıları tamamen, bazıları kısmen, bazıları da hatalı olarak tekrardoğuş yasasını biliyorlardı. Bunlar dökümanlarıyla mevcuttur. Dünyanın dört bir yanında her devirde, birbirleriyle ilişkisi bile olmayan insanların, tekrardoğuş yasasının inceliklerini bilmelerini tesadüf olarak açıklamak imkansızdır. En eski devirlerden beri, en ilkel inançlardan, en gelişmiş dinlere kadar hepsinde açık ya da kapalı ifadelerle tekrardoğuştan söz edilmiştir.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru