09.05.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
SİZ KİMSİNİZ  

Siz Kimsiniz?

Silver Birch

Siz kimsiniz, biliyor musunuz? Siz ancak bedeniniz vasıtasıyla ifade olunan yönü biliyorsunuz, fakat o cevher ancak onun ötesindeki daha büyük benliğinizden, iğne ucu gibi ayrı, bağımsız, ufak bir zerredir.
" Kendiniz olan" ile "kendiniz olmayan"ı birbirinden seçmeye çalıştığınız zaman, aslınızın ne olduğunu keşfetmeye başlamışsınız demektir. Ufacık dünyasal hayatınızda varlığınızın bütününü ifadelendirebilmiş olduğunuzu mu zannediyorsunuz? Ve şu anda kaydettiğiniz şuurunuzun, daha büyük ve bütünlüğe sahip şuurunuzdan, yani asıl kendinizin (aslınızın) ufacık kısmından başka bir şey olduğunu mu zannediyorsunuz?
Şu halde hangisinin sizin kendi düşünceniz, tahayyülünüz, hangisinin size daha büyük benliğinizden veya sizi kendisine alet eden daha yüksek alemlerden gelen izlenimler ve yol göstermeler olduğunu nasıl tayin edebilirsiniz?
Doğru ve uygun perspektif edinmeniz gerek. Maddi bedenler vasıtasıyla kendisini ifade etmekte olan ruhsal varlıklar olduğunuzu, ruhun, sizin yüce kısmınız olduğunu fark etmelisiniz. Üstün olan ruhtur, tabi olan beden. Ruh efendidir, beden hizmetkar. Ruh kraldır, beden ise halk. Ruh sizin ilahi olan kısmınızdır. İşte o ruhun ta kendisidir ki bütün kainatı yaratmış, varetmiş ve ona biçim vermiştir.
Bu bilgiyi kabul ettiğiniz zaman demek olur ki ruhunuz artık hazırdır. İnsanların çoğu, varlıklarının hakikati olan, varlıklarının esas kaynağı olan daha yüksek tabiatlarından halen habersizdirler.
Ruhsal varlıklar olduklarını ve kendilerini maddi bir bedenle ifalendirdiklerini ve bunun için yeryüzünde bulunduklarını anlamazlar.
Bir ruhları olduğuna inansalar bile, kendilerini, ruha sahip bir beden olarak düşünürler; halbuki onlar bedene sahip ruhturlar. Gerçek siz ruhtur, ilahi ve ebedi olan.
Beden, maksada hizmet etmek üzere şekillendirilmiştir. Bu form, içinde geçici bir varlığa sahiptir. Vazifesi tamamlanınca geçip gider. Ruh, doğum yoluyla bedenlenir; önemli olan ruhtur. Bu bilgiyi alabilmeniz, içinizdeki ilahi yönün uyanmış olduğuna işarettir. Siz, engelleri ve bağları kırmışsınız demektir. Tohum çiçeklenmeye başlamıştır. O, yolunu karanlıklardan yukarıya, aydınlığa doğru zorlayıp açmıştır.
İşte o zaman siz varlığın gerçek uyumunu bilfiil yaşamaya başlarsınız ki, dünya yüzündeki mevcudiyetin içinde, ruhsal tabiatın kendine has, tam ve doğru faaliyetlerini göstermesine izin vermeden yaşayanlar, tıpkı bedence kör, sağır ve dilsiz olan kadar imkanları daralmış kimselerdir.
Ruhsal tabiatınız kendisine gelmiştir. İlahi olan uyandırılmıştır. O, sizin tekamül yolunuzda, hayatın sadece yüzeyde olan değerlerini değil, ruha ait bütün zenginliklerini elde etmeye hazır bir safhasına ulaştığınızı gösteren bir göstergedir. Ruhun zenginlikleri, dünyanızın bütün mücevherlerinden daha büyük, daha güzel, daha parlaktır. Diğerleri küflenip, paslanıp, çürüdükten çok sonra da onlar baki kalacaklardır.

SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru