09.05.2021
ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
ışığa doğru ışığa doğru
 
EFT  
       EFT

EFT tüm Dünya’da yüzbinlerce kişinin başarı ile uyguladığı bir ENERJİ PSİKOLOJİSİ TEKNİĞİ.

Kısaca iğnesiz akupunktur ve duygusal bir egzersiz olarak tanımlamak mümkün.
Sanıldığının aksine sadece psikolojik rahatsızlıklarda değil, tüm fiziksel rahatsızlıklarda bu teknikten yararlanmak mümkün. 

Enerji bedenimizdeki akımlar EFT ile yeniden düzenlenebilir ve bizleri fiziksel rahatsızlıklara kadar götüren enerji akımının durağanlığı ve blokajları ortadan kalkabilir.

Sizi rahatsız eden
 ve sisteminizi yavaşlatan duygulardan arındıkça daha sağlıklı ve mutlu olursunuz, üretkenliğiniz artar.

 
EFT ile yaşamınızın her alanında oluşan tıkanıklıkları çözebilir, çekim yasaları gereği, vereceğiniz doğru mesaj ve olumlamalar ile sadece sağlığınıza değil, bolluk ve berekete de kavuşabilirsiniz.  Stanford mezunu bir mühendis olan Gary Craig’in 90‘lı yıllarda geliştirdiği bu teknik uygulanabilirliği ve basitliği ile sağlık profesyonellerinden öğretmenlere, yaşam koçlarından ev hanımlarına kadar çok geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. EFT kısaca, iğnesiz akupunktur olarak tanımlanabilen ve kolayca uygulanabilen bir tekniktir.Çin’li  Shaolin rahiplerin  5000 - 7000 yıl öncesine varan bilgileri bu öğretime de temel olmuştur. 

Yaşamınızdaki olumsuzluklara “artık yeter” dedi iseniz, ya da bu konuda çalışan ve başkalarına yardım etmeye çalışan bir terapist iseniz, bu teknik sizin için..

Verdiğimiz EFT Kurslarında,bol pratik uygulama da yer aldığı için kursiyerler  kendi sorunlarının pek çoğunu da halletmekte, kursu olumsuz duygularından arınarak tamamlamaktadırlar.

  Burada hangi sorunlarda EFT ‘nin kullanılabileceğini uzun bir sıralama ile versek bile eksik bırakacaklarımız olabileceğinden bunu yapmıyoruz.
Zira, Gary Craig’in söylediği gibi “EFT’yi her problemde denemelisiniz”. Yan etkisi ya da olumsuz etkisi yoktur. EFT’nin yararları artık tartışılmıyor bile, tüm Dünya’da en çok uygulanan Enerji Psikolojisi Tekniklerinin başını çekiyor. Tekniğin içerisinde EMDR nin ( göz hareketleri ile yapılan bir enerji psikolojisi tekniği) de bulunması özellikle post-travmatik sendromlarda başarısını artırıyor. Hipnoz uygulayan Profesyonellerin başarısını ise ,EFT hem artırıyor hem de  kolaylaştırıyor.EFT , uygulayıcılara  değişik bakış açıları  ve düşünme şekli de kazandırdığı için,aynı zamanda  güzel bir  KİŞİSEL GELİŞİM  TEKNİĞİ ..

Mutlu olma yolundaki pek çok engeli kaldırıp,

Blavatsky’nin dediği gibi zihnimize köle değil,
efendi olmayı da bizlere öğretebiliyor. EFT KURSlarının özelliği, sadece TIP mensuplarına değil, herkese açık olmasıdır.  

 

Psikoneuroimmunoloji ve psikoneurogastroenteroloji gibi yeni alanlar Tıbba eklendigine gore, Tum Saglik ve Egitimle ilgilenenlerin alet cantasinda olmasi gereken bir  alet.Maslow un bir sozu vardir, kullandiginiz tek alet cekic ise bir sure sonra herkesi civi olarak gormeye baslarsiniz der.EFT de bu tehlike yok, zira Isvec cakisi gibidir EFT.

Icinde neler yok ki; akupres, bilincli hipnoz,kognitif terapi, EMDR, dokunma terapisi, biyoresonans, guided imagery-yonlendirilmis imgeleme-,humor-mizah- terapisi, af etme terapisi, kendini iyilestirme, uzaktan iyilestirme, tetikleyiciyi bulma, posttravmatik durumlarda kolay adaptasyon, soklarda ve emosyonel paralizi de  adaptasyon terapisi,beyin jimnastigi ( sag-sol beyin egzersizleri ) ,nefes calismasi,beden dilini anlama calismasi, sadece olumsuz olaylarin duygularini temizleme degil, olumlu anilarin da enerjiyi tekrar uretme (self sarj),abundance-bolluk bereket- calismasi, self sabotaj noktalarini bulup bunlari polarite donusumleri ile etkisiz hale getirme vs vs..

 


SON GİRİŞLER
CHAKRA
RUHSAL AKTÜALİTE
REİKİ
SHAMBALLA ŞİFA SİSTEMİ
NLP
EFT
FENG SHUI
MEDİTASYON
YOGA
YAŞAM KOÇLUĞU
PRATİK BİLGİLER
NADİR ÖZYİĞİTTEN MAKALELER
EVRENDE ZEKİ HAYAT
TEKRARDOĞUŞ-ENKARNASYON
RÜYALAR
PARAPSİKOLOJİ
ÖLÜM-ÖLÜME YAKIN DENEYİMLER-ÖTEALEM
NEW AGE
KAYIP UYGARLIKLAR
YARATICI İMGELEME
REGRESYON TERAPİSİ
ÖZLÜ SÖZLER
ALDEA NIN KALEMİNDEN
GMA-GÜMÜŞ MOR ALEV ENERJİSİ
BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
ERGÜN ARIKDAL
BEDRİ RUHSELMAN
SPİRİTÜEL PAYLAŞIMLAR
ALİ KARACA'DAN PAYLAŞIMLAR
SİRİUS MİSYONU TEBLİĞLERİ
ALTIN ÜÇGEN ENERJİSİ-GOLDEN TRIANGLE HEALING
IŞIL JALE
MAKALELER
ETKİNLİKLER
BİLİNÇALTI ,TELKİN VE OLUMLAMALAR
DUYURULAR
ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER
EĞİTİMLERİMİZ
ÜRÜNLERİMİZ
KİTAPLARIMIZ
SORU-CEVAP BANKASI
ŞİİRLER
ÜYELERİMİZDEN GELEN YAZILAR
HİKAYELER VE ÖYKÜLER
DOĞAL YAŞAM
KİŞİSEL GELİŞİM
TAMAMLAYICI TIP
METAPİSİŞİK SÖZLÜK
RUHSAL TEBLİĞLER
ENERJİ DENGELEME TEKNİKLERİ
TEMEL BİLGİLER
TEMEL KONULAR

 

  ışığa doğru